Хеттрик на Бензема спря лошата серия на Ал-Итихад

Карим Бензема отбеляза първия си гол с екипа на Ал-Итихад. Носителят на "Златната топка" за 2022 година беше в основата на успеха с 4:2 над Абха в 13-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия. Той добави и асистенция, а отборът му се изкачи на 5-о място в класирането с актив от 24 точки.

В средата на седмица Ал-Итихад уволни старши треньора Нуно Ешпирито Санто след загубата с 0:2 от иракския Ал Кува Ал-Джавия в Азиатската Шампионска лига. Днес тимът показа коренно различно лице и се справи лесно с един от непретенциозните състави в СПЛ.

Бензема откри резултата в 38-ата минута с точно изпълнена дузпа, но в началото на второто полувреме Карл Токо-Екамби изравни. В 54-ата минута Бензема показа техника в наказателното поле и остави топката за Игор Коронадо, който върна преднината на домакините.

В 67-ата минута бившата звезда на Реал Мадрид получи извеждащ пас от Коронадо, излезе сам срещу противниковия вратар и стреля точно под гредата. В 69-ата минута нова комбинация между двамата беше завършена точно от Бензема за 4:1. В края на срещата гостите вкараха още един гол, дело на Мохамед Фахад.

По-рано днес водачът в класирането Ал-Хилал се наложи с 2:1 над Ал-Таавон и събра 35 точки. Втори с 28 пункта е Ал-Насър на Кристиано Роналдо, а на трето място е Ал-Ахли с 26 точки.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!