Отборът на Стивън Джерард в Саудитска Арабия с първа победа от края на септември

Отборът на Ал - Етифак спечели гостуването си на Ал - Уехда с 3:2 в среща от 11-ия кръг на СПЛ на Саудитска Арабия. Головете за победителите вкараха Жоржиньо Вайналдум (19', 85') и Демарай Грей (90'+8'), а за домакините се разписа Крейг Гуудуин (38', 52').

С успеха съставът, воден от Стивън Джерард се озова на седмото място с изоставане от 9 точки спрямо първия Ал - Хилал. Ал - Уехда от своя страна се намира на десета позиция с 6 пункта над “опасната зона”.

Гостите от Ал - Етифак успяха да поведат първи в резултата, като това се случи в 19-ата минута, когато Жоржиньо Вайналдум. Момчетата на Стивън Джерард след това не съумяха да съхранят преднината си и пуснаха изравняване в 38-ата минута, като в голмайстор се превърна Крейг Гуудуин.

След почивката домакините осъществиха и пълен обрат, когато Крейг Гуудуин вкара втория си гол за вечерта.

До края на срещата имаше време и за още един обрат. Той се случи съвсем в края, като пет минути преди края Жоржиньо Вайналдум отново се разписа и изравни резултата. След това в осмата минута от добавеното време 27-годишният Демарай Грей от Ямайка вкара трети гол за Ал - Етифак и помогна на отбора си да спечели първа победа от 21-и септември насам.