Ал Ахли доближи лидерите с класически успех

Ал Ахли победи с 3:0 тима на Ал Рияд в домакинството си от 12-тия кръг на първенството на Саудитска Арабия. Отново важна роля за успеха на домакините имаха някои от новите звезди в тима като Ален Сен-Максимен, Габриел Вейга, Франк Кесие и Рияд Марез, които имаха участие в попаденията.

Резултатът бе открит още във 2-рата минута с попадение на Фирас Ал Бурайкан след асистенция на Сен-Максимен. В 26-ата минута Габриел Вейга удвои преднината на своя тим, а третият гол бе изработен от Кесие и реализиран от Марез в 52-рата минута.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В другите две срещи от кръга днес Ал Уехда спечели с 2:1 като гост на Ал Хазем, докато Ал-Таавон и Дамак направиха нулево реми.

След победата си днес Ал Ахли излезе на 4-тото място в класирането с 25 точки, като се изравни с третия Ал Таавон. Лидер е Ал-Хилал с 32 точки, а на 2-рото място е Ал-Насър с 28.