Ал-Хилал прегази последния и постигна най-голямата победа в Саудитска Арабия

Отборът на Ал - Хилал разгроми с 9:0 в гостуването си на тима на Ал - Хазем в среща от 14-ия кръг на СПЛ на Саудитска Арабия. С успеха победителите дръпнаха на върха пред втория Ал - Насър с 4 точки, докато днешните им противници се закотвиха на дъното и се озоваха на цели 6 пункта зад спасителния бряг.

Наказателната акция започна в 14-ата минута бившият нападател на Фулъм - Александър Митрович, който откри резултата. След него преднината на гостите удвои Мохамед Канно в 32-ата минута, а малко преди края на полувремето в 43-ата минута Мохамед Ал Кахтани оформи класиката.

Истинската голова фиеста настъпи след почивката. В 52-ата и 55-ата минути с два гола избухна бразилецът Малком, а в последния четвърт час на двубоя паднаха още четири попадения.

Домакините можеха да направят загубата си малко по-почетна и върнаха гол в 57-ата минута, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR попадението бе отменено.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Първо Салех Ал - Шехри в 79-ата минута направи преднината на гостите от 6 гола, а в 81-ата минута Мохамед Ал Бурайк създаде още по-внушителна разлика. След това в 85-ата минута Малком блесна с още един гол, оформяйки своя хеттрик, като до края имаше време и още, което дойде в добавеното време. В 3-ата минута на продължението добре познатия у нас от квалификациите за Евро 2024 - Сергей Милинкович - Савич, също блесна с попадение и оформи крайния резултат.

Така Ал - Хилал освен, че записа своя седми пореден успех, но и най-голямата победа в историята на местната лига. Ал - Хазем от своя страна регистрира трета поредна загуба и не познава вкуса на победата от 21-и октомври, когато за последно бе надвит тима на Ал - Раид.

Снимка: AlHilal Saudi Club