Спартак (Пловдив) отнесе "розите" в дербито на Трета лига

Отборът на Спартак (Пловдив) постигна лесен успех с 3:0 над Розова долина в сблъсък от 18-ия кръг на Югоизточна Трета лига. Попаденията за домакините реализираха Станимир Димитров (16), Александър Праматаров (28) и Даниел Спасов (49).

Първата интересна ситуация дойде в 6-ата минута, когато капитанът на Розова долина Иво Иванов засече с глава центриране от фал, но кълбото прелетя над целта.

В 16-ата минута Мирослав Радев намери в наказателното поле Станимир Димитров, който от близка дистанция откри резултата на стадиона в Пловдив.

В 28-ата минута домакините направиха отлична атака, която завърши с точен удар на Александър Праматаров. Асистенция записа отново Мирослав Радев.

Втората част започна отлично за "сините", като в 49-ата минута Даниел Спасов заби трети гол в мрежата на Михаил Михайлов.

В 68-ата минута Мирослав Радев излезе очи в очи с Михаил Михайлов, но ударът му бе отразен от вратаря на "розите". До края на срещата домакините продължиха да доминират, но не видяхме повече попадения. По този начин Спартак задържа първото място с 42 точки. Розова долина пък остана на 8-о място с 29 пункта.

СПАРТАК (ПЛОВДИВ) 3:0 РОЗОВА ДОЛИНА

1:0 Станимир Димитров (16)
2:0 Александър Праматаров (28)
3:0 Даниел Спасов (49)

Стартови състави:

Спартак (Пловдив): 1. Кристиян Милушев, 21. Александър Стойчев, 34. Йордан Пейчинов, 4. Радослав Влашев, 32. Димитър Балинов, 18. Даниел Спасов, 13. Кръстьо Милев, 15. Димитър Пройчев, 17. Александър Праматаров, 9. Станимир Димитров, 14. Мирослав Радев

Розова долина: 1. Михаил Михайлов, 4. Димитър Димитров, 20. Енгин Махмуд, 77. Ивайло Димитров, 7. Ивелин Илиев, 4. Иво Иванов, 8. Стоян Иванов, 11. Пламен Колев, 23. Николай Георгиев, 99. Мартин Маринов, 14. Надим Ангелов