Миньор надви Балкан с хеттрик на централен защитник

Миньор (Перник) надви Балкан (Ботевград) с 3:1 в среща от 18-ия кръг на Югозападната Трета лига. Централният защитник на домакините Антон Славчев (50, 75, 79) беше точен на три пъти. Едно попадение за гостите отбеляза Павел Петков (90), а двубоят беше излъчен на живо в сайта Sportal.bg.

В 4-ата минута удар на Слишков с пета беше посрещнат от вратаря на гостите. Четири минути по-късно Йордан Дамянов от състава на Балкан засече центриране, но ударът му с глава попадна право в ръцете на Даниел Леонтиев. В следващите минути домакините от Перник натиснаха своя съперник.

В 24-ата минута шут на Бонев от далечна дистанция излезе в аут. В 26-ата минута Слишков проби по фланга, влезе навътре и стреля, но право във вратаря Васил Вълчев. Шест минути по-късно Леонтиев показа отличен рефлекс при удар на Даниел Ганчев. В 38-ата минута Миков стреля от воле, но нямаше достатъчно точност в удара му и той премина покрай вратата. В края на първото полувреме Томас Добрев опита късмета си с изстрел от далечна дистанция, който се понрави на публиката, но не намери очертанията на вратата.

В 50-ата минута домакините поведоха в резултата с гол на Антон Славчев. Центриране на Томас Добрев от корнер намери снажния футболист в наказателното поле, а около Славчев нямаше нито един защитник на Балкан. Последва удар с глава и гол за Миньор.

Бързо перничани можеха да удвоят преднината си, но вратарят на Балкан не позволи това да се случи, намесвайки се отлично при удар от воле на Калоян Симеонов. В 75-ата минута Миньор достигна до втори гол, а негов автор отново бе централният защитник Антон Славчев. Балонно центриране в наказателното поле беше свалено с глава от Слишков, а на върха на атаката се бе озовал Антон Славчев, който насочи топката във вратата като типичен нападател.

В 79-ата минута станахме свидетели на нещо рядко срещано във футбола, защото Антон Славчев оформи своя хеттрик. Този път той се бе позиционирал по най-добрия начин при корнер и засече топката с левия си крак.

В последната минута на редовното време Балкан отбеляза почетно попадение чрез Павел Петков, който сътвори гол-шедвьовър с техничен удар, намерил обратния ъгъл на вратата зад Леонтиев.

МИНЬОР - БАЛКАН 3:0
1:0 Антон Славчев (50)
2:0 Антон Славчев (75)
3:0 Антон Славчев (79)
3:1 Павел Петков (90)

МИНЬОР: 1. Даниел Леонтиев, 8. Кристиян Слишков, 3. Антон Славчев, 24. Георги Купенов, 4. Виктор Стойков, 30. Михаел Орачев, 6. Георги Ангелов, 20. Томас Добрев, 15. Калоян Симеонов, 19. Божидар Чуканов, 26. Деян Христов;

БАЛКАН: 98. Васил Вълчев, 17. Александър Асенов, 14. Давид Ганчев, 6. Дейвид Йорданов, 11. Димитър Руйчев, 8. Емил Колев, 7. Йордан Дамянов, 15. Калоян Бонев, 13. Марио Войнов, 10. Николай Миков, 19. Павел Петков;