Гол с гръб на Мартин Георгиев отдалечи Славия от пропастта

Славия победи с 1:0 Ботев (Враца) в откриващия двубой от XVII кръг на efbet Лига. Единствения гол на стадион "Александър Шаламанов" реализира 18-годишният защитник Мартин Георгиев, за когото това беше първо попадение с екипа на "белите". Като цяло футболистите на Златомир Загорчич имаха преимущество в мача и логично се поздравиха с победата, като веднъж и гредата помогна на гостите от Враца. Успехът отдалечава столичани на седем точки от предпоследното място в класирането, заето именно от хората на Христо Янев.

Срещата започна с възможност за гостите, но Светослав Вуцов успя да избие топката, която се насочи опасно под гредата след центриране отдясно. В 11-ата минута Тони Тасев се откъсна към наказателното поле на гостите, но изстрелът на крилото премина на сантиметри от страничната греда. Веднага след това обаче главният съдия Валентин Железов отсъди засада.

Последваха скучни минути, в които не се случи нищо интересно пред двете врати. В последната минута на първото полувреме Мартин Георгиев откри резултата със своя първи гол в клубния футбол. Бранителят беше на точното място във вратарското поле на Ботев (Враца) след корнер и успя да насочи топката в мрежата с гръб - 1:0 за славистите.

В началото на втората част футболистите на Христо Янев създадоха няколко разбърквания пред рамката на Светослав Вуцов, а в един момент и вратарят трябваше да се намесва след опасен изстрел на Даниел Генов от фаул. В 75-ата минута резервата в тима на "белите" Емил Мартинов шутира силно, но гредата спаси стража на врачани Федерико Бариос

След секунди реферът Железов показа резонен втори жълт картон на Диого Барбоса, който задържа продължително с ръце Галин Иванов в средата на терена, секунди преди домакините да развият атаката, завършила с удара на Мартинов в гредата. В 86-ата минута резервата Денислав Александров се оказа на голова позиция в наказателното поле на Ботев (Враца), но колумбийският страж на гостите успя да спаси.

СЛАВИЯ 1:0 БОТЕВ (ВР)

1:0 Мартин Георгиев (44)

Стартови състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 17. Ерол Дост, 71. Кристиян Стоянов, 73. Иван Минчев, 8. Емил Стоев, 88. Тони Тасев, 33. Галин Иванов;

Ботев (Вр): 34. Федерико Бариос, 9. Даниел Генов, 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга, 18. Диого Барбоса, 20. Мартин Христов, 21. Бубакар Траоре, 24. Мартин Смоленски, 28. Едуардо Кунде, 37. Марио Киконда, 77. Стефан Велев.

Снимки: Startphoto