ЦСКА - София разби Хебър и измести Лудогорец от върха

ЦСКА - София оглави класирането в родното първенство след домакински успех с 3:0 над Хебър в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Матиас Фаетон откри резултата в продължението на първата част, а в 59-ата минута Майкъл Естрада удвои. Резервата Станислав Шопов добави още едно попадение, разписвайки се с ефектен шут в 90-ата минута.

27 ЦСКА - София 3:0 Хебър (Пазарджик)

Голямата изненада в 11-те на домакините бе липсата на голмайстора Назон, който остана на пейката. Атаката поведе Естрада, подпомаган от Фаетон, Линдсет и Хайнц. Последният не започна в предишния двубой срещу Етър, но днес бе титуляр и в отсъствието на наказания Юга взе капитанската лента.

Непосредствено преди двубоя част от играчите на домакините излязоха на терена, придружавани от кучета. Инициативата е за благородната кампания в подкрепа за осиновяване на домашни любимци.

Срещата започна с добра атака на Хебър, организирана след 40 секунди игра. Канади стреля от границата на наказетелното поле след пас отдясно, но над напречната греда. Шест минути по-късно Мазан подаде на Естрада в опит да върне назад, но нападателят на "червените" не се възползва от грешката по най-добрия начин и не се стигна до нещо по-опасно пред Игонен.

В 12-ата минута Хебър допусна нова груба грешка при разиграване, тъй като футболист на гостите изведе Естрада очи в очи срещу Игонен, но естонският страж спаси шута на еквадорския национал.

Четири минути след това Естрада овладя хвърляне от тъч на Шакич, пребори се с Марин, завъртя се на 90 градуса и стреля от 9-10 метра с левия крак, но след лек рикошет топката порфуча покрай левия страничен стълб.

След половин час игра и гредата спря ЦСКА - София от попадение. Хайнц центрира от фал към Кордоба, който засече с глава в левия страничен стълб.

В 39-ата минута "червените" направиха нов сериозен пропуск. Вион намери по отличен начин Естрада с 40-метров пас, но еквадорският национал за пореден път не успя да преодолее Игонен, останал сам срещу естонеца.

Сериозният натиск на ЦСКА - София бе материализиран чак в продължението на първата част. Централният защитник Петров демонстрира отличен поглед и пусна брилянтно за Турицов отдясно по "червеното" нападение. Последва много добро центриране на десния бек към Фаетон и за нападателя на Гваделупа не представляваше проблем да открие резултата с шут от десетина метра.

В началото на второто полувреме Бастунов не се възползва максимално при центриране от корнер, когато Кордоба увисна и той получи отлична възможност да отправи удар с глава от 5-6 метра, но ситуацията го свари неподготвен и стреля неточно.

Далеч по-добре от своя съперник се справи Естрада в 59-ата минута. Таранът овладя центриране на Хайнц, завъртя се на 180 градуса и с шут по земя не остави шанс на Игонен за 2:0, реванширайки се за няколкото си пропуска до този момент.

В 66-ата минута Линдсет отправи удар от дистанция, но покрай вратата.

След тази атака "червените" намалиха темпото и оставиха гостите да разиграват по-свободно. Все пак футболистите на Ел Маестро стигнаха и до трети гол. Негов автор стана Шопов, който овладя подаване на Асприля в 90-ата минута и с ефектен изстрел от границата на наказателното поле забоде топката в горния ляв ъгъл на противниковата врата.

ЦСКА - СОФИЯ 3:0 ХЕБЪР

1:0 Матиас Фаетон 45+1
2:0 Майкъл Естрада 59
3:0 Станислав Шопов 90

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 13. Кордоба, 6. Петров, 19. Вион, 26. Марселино, 17. Шакич, 14. Хайнц, 7. Линдсет, 11. Фаетон, 29. Естрада

ХЕБЪР: 32. Игонен, 5. Михайлов, 33. Цонков, 24. Марин, 27. Мазан, 7. Вълчев, 10. Бастунов, 21. Канади, 11. Кабов, 17. Пенев, 14. Збун

Снимки: Борислав Трошев