Асеновец и дубълът на Ботев (Пловдив) не вкараха гол

0:0 приключиха в Асеновград, местният Асеновец и Ботев II (Пловдив). Срещата е от 14-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Младият състав на гостите започна обнадеждаващо и до 15-ата минута имаше две възможности на Габриел Златанов и Велиян Видолов. После домакините натиснаха. Пропуски пред пловдивската врата направиха Веселин Филипов, Мирослав Кайряков, Мутлу Алиев и два пъти Димитър Законов.

След почивката нищо не се промени. Две ситуации създадоха от Асеновец. Те доиграха в намален състав, защото в 77-ата минута Иван Ангелов спря съперник с нарушение и получи червен картон. Пловдивчани пък оспорваха, че извършения фаул е в наказателното поле. Накрая Никола Гелин излезе на добра позиция пред асеновградската врата, но не успя да вкара.