Анте Будимир донесе победата на Осасуна срещу Гранада

Осасуна спечели с 2:0 домакинството си на Гранада от 10-ия кръг на Ла Лига. Домакините заслужено стигнаха до трите точки с оглед показаното на терена, а героят на мача бе Анте Будимир, който реализира и двете попадения за успеха на своя тим в 11-тата и 59-ата минута от дузпа.

Хърватинът откри резултата в 11-тата минута, възползвайки се от великолепен извеждащ пас на Чими Авила и останал очи в очи с вратаря не сгреши за 1:0.

В 57-ата минута той изработи и дузпа за своя тим, след като бе покосен от вратаря Андре Ферейра в наказателното поле. Хърватинът изпълни наказателния удар и бе точен за 2:0.

Гостите пък завършиха срещата с човек по-малко на терена, след като в 76-ата минута Лукас Бойе получи червен картон.

В края домакините можеха да добавят и трето попадение на сметката си, но гол на Раул бе отменен заради засада.

С тази победа Осасуна излезе на 9-ата позиция в класирането с 13 точки в актива си. Гранада пък продължава да затъва, записвайки седми мач без успех и заема предпоследното 19-о място с 6 точки.