Селекционерът на Литва: Второто попадение беше трудно за преглъщане за България

Треньорът на Литва Едгарас Янкаускас беше доволен от играта на своя отбор и от победата над България. Селекцията му спечели с 2:0 в мач от евроквалификациите на Евро 2024 насред София.

Може ли да бъде по-зле? Литва ни би насред София

"Разбира се, имахме предимство в хода на двубоя в заключителните минути на първата част. Беше важно да използваме своето числено предимство, за да държим топката повече. Отборът на България беше доста агресивен и трябваше да контролираме двубоя.

Доволен съм, че успяхме да спечелим този мач. България се опита да реагира и то доста добре. Трудно е, когато допуснеш попадение в своята мрежа в такъв момент. Опитахме да пресираме през цялото време. Работихме добре с топката и използвахме нашите ситуации, за да вкараме втори гол.

Второто попадение промени играта и беше трудно за преглъщане за България", завърши треньорът на Литва.