Прекратиха мач в Лига 1 заради ранен от бомбичка футболист

Грозни сцени белязаха мача между Монпелие и Клермон от поредния кръг на Лига 1. При резултат 4:2 за домакините и броени минути до края срещата бе прекъсната. Фен на Монпелие хвърли бомбичка на терена, която избухна до вратаря на Клермон Мори Диау, който падна и трябваше да бъде изкаран на носилка от терена.

Няколко минути по-късно съдията Флоран Бата потвърди след разговор с доктора, че Диау не е в състояние да доиграе мача.

Срещата така и не бе подновена, а в момента се очаква решение.

Преди тази среща Монпелие се намира ан 12-то място в класирането с 9 точки, а Клермон е на дъбото с едва 2 точки.