Айнтрахт подчини новака Хайденхайм

Айнтрахт (Франкфурт) се наложи с 2:0 над гостуващия Хайденхайм и се изкачи на 8-о място в класирането на Бундеслигата. Попаденията за "орлите" отбелязаха Уго Ларсон в 39-ата минута и Ансгар Кнауф в 72-ата. При 0:0 домакините пропуснаха дузпа, изпълнена от Джесим Нганкам.

След загубата от ПАОК в Лигата на конференциите Айнтрахт имаше нужда да стабилизира позициите си на домашната сцена, където имаше само една победа. Отборът на Дино Топмьолер пропусна да поведе в 30-ата минута, когато Омар Мармуш беше повален от вратаря на гостите Кевин Мюлер в наказателното поле. Нганкам стреля силно от бялата точка, но прати топката високо над вратата.

Натискът на Айнтрахт обаче даде резултат малко преди почивката. Една отбита топка около границата на наказателното поле попадна на пътя на Ларсон и шведът с мощен удар я насочи в долния десен ъгъл на вратата. Това беше първо попадение за бившия играч на Малмьо в Бундеслигата.

През второто полувреме Хайденхайм се изнесе в по-предни позиции и имаше няколко шанса да изравни. Най-близо до гола беше Ерен Динкчи. В 71-ата минута хубава комбинация между Аурелио Бута и Кнауф завърши с точен изстрел на нападателя за крайното 2:0.

Снимки: Gettyimages