Димитровград с успех в Смолян

Едноименният тим на Димитровград надви Родопа с 2:1 в Смолян. Срещата е от деветия кръг на Югоизточната Трета лига. Противно на крайния резултат, топката спря първо мрежата на гостите. Михаел Кисьов я насочи там в 17-ата минута след фаул и разиграване. Това съотношение се запази в следващите 40 минути.

В 55-ата минута Григор Георгиев беше близо до изравняване, но топката се удари в гредата. Само след 120 секунди, Димитър Алексиев завърши самостоятелен рейд с изравнително попадение. Филип Сантов направи обрата факт в 62-ата минута след подаване на Атанас Кръстев. Още възможности за гол създадоха гостите. Алексиев и Георгиев обаче не се възползваха.