Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград 1:0

Николай Костов: Доволен съм от играчите, успяхме геройски да спечелим

Старши треньорът на Левски Николай Костов даде мнението си след победата на своя тим над Славия. “Сините” се наложиха с 2:0 като гост и успяха да стигнат до успеха, въпреки че останаха с човек по-малко в средата на първото полувреме.

Десет от Левски потопиха Славия с бразилски голове

“Видяхте още в началните минути бяхме много добре разпределени, доминирахме тотално и точно, когато трябваше да окажем по-сериозен натиск, тогава получихме червен картон и нещата се промениха. Не сме давали указания да играем защитно, имахме добра стратегия да бъдем опасни. Успяхме да вкараме гол след добро взаимодействие и след това започнахме да играем по-умно. На полувремето си казахме това, което трябваше, и второто полувреме успяхме геройски да спечелим.

Ние сме играли и друг път с тази система. Доволен съм. Фадига преди червени картон беше един от най-активните на терена. Искам да похваля отбора на Славия, те си имаха своето положение и ако бяха изравнили, никой не знаеше как ще свърши двубоя. Това е футболът. Играха добре, поздравявам ги.

29 Славия 0:2 Левски

Ние сме на такъв етап, където трябва да работим, да сме по-устойчиви, да контролираме контраатаката. Развихме стил, който е рискован и зависим от тревното поле. Доволен съм от играчите.

Всички мачове са важни, но следващите са по-специални, може би. Дано се подготвим добре, но имаме млади играчи, които са добре дисциплинирани и мисля, че ще направят всичко възможно с нашия екип да възстановим играчите за следващия мач”, заяви Костов.