Дубълът на Локо обърна този на Ботев в пловдивското дерби в Трета лига, много червени картони белязаха мача

Локомотив (Пловдив) II победи с 2:1 в гостуването си на Ботев (Пд) II в дербито от 9-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Домакините откриха след удар от центъра на Костадин Татаров (9’), но след това хубаво попадение на Божидар Костадинов (39’) и късен гол на Виан Станков (94’) обърнаха резултата. Иначе през първото полувреме се игра повече футбол, докато през второто нарушенията и напрежението си казаха думата, като Ботев завърши двубоя с 8 души, а Локомотив с 10. Срещата бе излъчена на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

Двубоят започна по перфектния начин за домакините, които откриха още в 9-ата минута. Тогава защитник на Локомотив изчисти топката напред към центъра на терена, но там директно от въздуха Костадин Татаров стреля, прехвърли вратаря и прати кълбото във вратата на гостите - 0:1.

Ботев продължи да бъде доста по-активен по терена и стигна до няколко опасни ситуации, които обаче не доведоха до това Амбарцумян да се намесва.

В 34-ата минута ситуацията за гостите стана още по-лоша, след като техен футболист бе изгонен от главния съдия заради нарушение. Така “смърфовете” трябваше да доиграят срещата с 10 души.

В 39-ата минута Локомотив обаче успя да стигне до изравнително попадение, въпреки че беше с човек по-малко на терена. Станимир Празов подаде към Божидар Костадинов, който с много техничен удар пред защитник успя да вдигне класно топката и да я вкара в далечния ъгъл на Панев - 1:1.

До края на полувремето повече положения нямаше и така двата тима се оттеглиха при равен резултат на почивката.

Второто полувреме започна на по-ниски обороти. Двата тима не си създадоха много положения през първите минути на втората част, с изключение на една ситуация, когато домакините създадоха напрежение в наказателното поле на Локомотив, но никой не успя да вкара топката във вратата.

Със сигурност играта се изравни, след като и домакините останаха с 10 души на терена. Техен футболист получи червен картон в средата на втората част. Малко по-късно пък бяха показани още два червени картона за Ботев. Така домакините завършиха двубоя с осем души.

В 80-ата минута се разви една доста спорна ситуация. Тогава резервата на Ботев Атанас Йорданов пробяга около 15 метра, за да отиде до противников състезател и да го удари по врата. Футболистът на Локомотив падна на земята, но сякаш никой от съдиите не видя ситуацията и така картони не бяха показани.

След като домакините останаха с двама души по-малко от своя противник, се прибраха в защита. Така гостите натиснаха и стигнаха до гол в 94-ата минута, когато Виан Станков донесе пълния обрат - 1:2.

В класирането Ботев е 12-ти с 10 точки, а Локомотив е осми с 13.

БОТЕВ (ПД) II 1:2 ЛОКОМОТИВ (ПД) II

1:0 Костадин Татаров (9)
1:1 Божидар Костадинов (39)
1:2 Виан Станков (94)

Стартови състави:

Ботев: 21. Марти Панев, 2. Георги Кущинаров, 5. Костадин Татаров, 6. Димитър Папазов, 3. Ивайло Видев, 17. Добромир Павлов, 9. Емил Найденов, 10. Никола Гелин, 8. Даниел Гичев, 30. Иво Казаков, 19. Андрей Цой;

Локомотив: 22. Даниел Амбарцумян, 16. Борислав Дончев, 4. Видол Сейменски, 27. Тодор Нейчев, 21. Пламен Петров, 88. Мартин Хайдаров, 8. Иван Арамазов, 13. Тони Лесов, 77. Божидар Костадинов, 17. Станимир Празов, 28. Васил Църцев.