Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2

Ключова победа за Септември във Варна

Отборът на Септември (София) постигна изключително важна победа с 2:1 над Спартак (Варна) в дербито от десетия кръг на Втора професионална лига. Домакините откриха резултата в последните секунди на първата част, когато се разписа Даниел Начев. Гостите от София показаха характер и стигнаха до обрат, след като Самб Бадара изравни, а Митко Митков донесе ключовите три точки.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на гостите. Ахмед Ахмедов направи мощен пробив, който обаче не успя да завърши с точен удар.

В 27-ата минута Здравко Димитров стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Никола Виденов.

Секунди преди края на първата част домакините стигнаха до първия гол в сблъсъка. Виктор Митев проби и центрира в наказателното поле към Ахмед Ахмедов, който опита акробатичен удар, но не сполучи. Топката попадна в краката на Даниел Начев, който от близка дистанция матира Димитър Шейтанов.

В 68-ата минута Самб Бадара бе изведен очи в очи със стража на домакините. Нападателят се забави, но все пак отправи удар, който се отби в крака на Александър Цветков и попадна в мрежата на Спартак.

В 72-ата минута Септември шокира "соколите" за втори път. Митко Митков получи подаване, а крилото си нагласи топката и с перфектен шут не остави шансове на Никола Виденов.

В 80-ата минута Бадара изведе на голова позиция Димитър Костадинов, който от точката на дузпата не успя да прати кълбото в очертанията на вратата.

В 87-ата минута късметът спаси гостите от София. Ромеш Ивей получи възможност от близка дистанция да изравни резултата, но ударът му се отби в горната греда. До края на срещата футболистите на Септември успяха да се справят с натиска на "сините" и да заслужат трите точки.

По този начин Септември се изкачи на върха с актив от 24 точки. Спартак пък остава на четвърто място с 19 пункта.

СПАРТАК (ВАРНА) - СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 1:2

1:0 Даниел Начев (45)
1:1 Самб Бадара (68)
1:2 Митко Митков (72)

Стартови състави:

Спартак (Варна): 89. Никола Виденов, 81. Атанас Зехиров, 44. Ангел Грънчов, 6. Александър Цветков, 11. Виктор Митев, 5. Йоан Бауренски, 45. Даниел Начев, 78. Айвън Ангелов, 9. Мехмед Сабри, 29. Ахмед Ахмедов, 75. Йохан Н’зи

Септември (София): 12. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев, 15. Георги Динков, 11. Мартин Ачков, 17. Мартин Стоянов, 8. Захари Атанасов, 7. Айкут Рамадан, 23. Йоан Гаврилов, 24. Борислав Маринов, 22. Здравко Димитров, 9. Ивайло Михайлов

Снимки: Startphoto