Спартак (Пловдив) премина победоносно и през Асеновград

Спартак (Пловдив) срази като гост един от основните си конкуренти за челните места Асеновец (Асеновград) с 4:0 в отложена среща е от шестия кръг на Югоизточната Трета лига. Със седмата поредна победа, пловдивчани се укрепиха на върха с пълен точков актив. С хеттрик за успеха допринесе Георги Лазаров.

Той реализира два пъти през първото полувреме. После имаше критични моменти и пред двете врати. След почивката спартаковци отново контролираха събитията на терена и с по едно попадение на Лазаров и Тодор Тодоров заработиха три точки на негостоприемен терен. "Доволен съм от момчетата. Изиграха мача тактически правилно. Можеше да решим всичко на сто процента още през първото полувреме", коментира пред Sportal.bg треньора на пловдивчани Иван Кочев.