Кюстендил обърна Ботев (Ихтиман) с два идентични гола

Кюстендил надделя над Ботев (Ихтиман) като гост с 2:1 в двубой от 9-ия кръг на Югозападната Трета лига. Успехът за отбора, воден от Мартин Йорданов, дойде след обрат на стадион "Христо Ботев". Срещата беше предавана на живо по Sportal TV и Sportal.bg.

Домакините откриха резултата в 21-ата минута чрез Николай Маринов, а през второто полувреме Иван Марчев (59’, 78’) реализира два гола и донесе трите точки на своя тим.

26 Ботев (Ихтиман) 1:2 Кюстендил

Кюстендил вече е в серия от четири поредни шампионатни мача без загуба - три победи и едно равенство. Отборът събра 13 точки в своя актив, които му отреждат 6-о място във временното класиране. Ботев (Ихтиман) пък остава без успех във вече шести последователен двубой на Югозапад и заема 11-а позиция.

В следващия кръг момчетата на Валери Свиленов гостуват на Банско, а кюстендилци приемат Рилски спортист.

Първият точен удар беше на сметката на гостите в 5-ата минута, но Филип Димитров улови топката безпроблемно. Николай Димитров отговори с опасен изстрел от средна дистанция, който обаче профуча над напречната греда.

В средата на първото полувреме домакините излязоха напред в резултата. Долапчиев получи добро подаване в наказателното поле и стреля към далечния ъгъл. Стражът на Кюстендил се разтегна максимално и отрази удара на противниковия нападател, но кълбото попадна в Николай Маринов, който се оказа на точното място, за да добави топката във вратата - 1:0.

Малко преди да измине половин час игра от началото на мача Евгени Зюмбулев стреля от далечно разстояние, но Филип Димитров отново внимаваше и се намеси по чудесен начин. До почивката играчите на Мартин Йорданов потърсиха изравнително попадение, но такова не падна и двата отбора се оттеглиха при резултат 1:0.

Началото на втората част беше спокойно, а гостите съумяха да изравнят с първото си по-добро положение пред вратата на Ботев (Ихтиман). Иван Марчев засече центриране от корнер и с глава не остави шансове за намеса на противниковия страж.

В 66-ата минута Ивайло Величков излезе очи в очи с Александър Михайлов и технично го прехвърли, но топката се отби в страничната греда.

В 78-ата минута Кюстендил стигна до пълен обрат, а голът бе реализиран по идентичен начин. Гостите отново изпълниха корнер отляво и отново Иван Марчев реализира с глава - 1:2.

5 минути преди края на редовното време Димитър Терзийски се озова на отлична стрелкова позиция, но се засуети и вратарят на домакините успя да реагира.

Ботев (Ихтиман) 1:2 Кюстендил

1:0 Николай Маринов (21)
1:1 Иван Марчев (59)
1:2 Иван Марчев (78)

Стартови състави:

Ботев (Ихтиман): 1. Филип Димитров, 23. Мартин Василев, 5. Мартин Колев, 18. Николай Атанасов, 6. Божидар Йотов, 8. Богомил Христов (К), 16. Николай Маринов, 4. Николай Димитров, 11. Георги Кременлиев, 17. Ивайло Величков, 10. Григор Долапчиев;

Кюстендил: 33. Александър Михайлов, 22. Адриян Бачовски (К), 71. Майкъл Георгиев, 3. Евгени Зюмбулев, 87. Евгени Гроздин, 88. Божидар Христов, 18. Иван Марчев, 8. Виктор Анастасов, 80. Христо Радков, 17. Крис Вълчинов, 11. Марио Евтимов.