ЦСКА - София се разправи с южноамериканския Берое, Хайнц пак блести

ЦСКА - София разгроми с 3:0 Берое в мач от 8-ия кръг на efbet Лига и се изкачи на 7-мо място в класирането. "Червените" стартираха вихрено срещата в Стара Загора и с попадения на Дюкенс Назон (18) и Тобиас Хайнц (20) набързо показаха кой ще е победител в двубоя. Джонатан Линдсет оформи крайното 3:0 в 63-ата минута.

28 Берое 0:3 ЦСКА - София

Над всички в този двубой бе авторът на втория гол. Норвежецът се разписа с брилянтен фалцов удар, а след това се отличи и с асистенция за попадението на Линдсет.

Сред 11-те на домакините направи впечатление, че попадна само един българин - Викторио Вълков. Голямата новина при "червените" бе завръщането на Турицов. В атака пък започнаха Назон и еквадорският национал Естрада, който за първи път бе титуляр с червената фланелка.

ЦСКА - София излезе с фланелки, на които бе ликът на Петър Хубчев, който се бори с коварно заболяване. Срещата пък започна с минута мълчание в памет на таланта от школата на Дунав Венци, който загуби живота си по време на тренировка през седмицата. Оказа се, че той е бил привърженик на ЦСКА, а в негова памет гостите сложиха екип с името му на резервната скамейка.

В 5-ата минута играта бе спряна, а феновете на двата отбора с аплодисменти подкрепиха Петър Хубчев.

През първия четвърт час футболистите на Ел Маестро бяха далеч по-активни и организираха няколко опасни атаки, но те не завършиха по най-добрия начин с по-сериозни удари от страна на Назон и Линдест.

Сериозният натиск на "червените" даде резултат в 18-ата минута. Тогава гостите спечелиха корнер. След неговото изпълнение Юга отклони за Назон и таранът без забавяне прати топката в мрежата на Берое.

Само 120 секунди по-късно Хайнц покачи на 2:0. Заралии с мъка спряха набег на Естрада, но норвежецът овладя на двайсетина метра фронтално срещу вратата на домакините и реализира след феноменален фалцов изстрел с десния крак.

След половин час игра защитниците на Берое изпуснаха Назон и той се озова очи в очи с Ачинели, но под твърде малък ъгъл. Таранът правилно опита да комбинира с Естрада, но стражът на "зелено-белите" го затвори добре и изби в корнер.

Четири минути по-късно Ачинели изби топовен шут на Хайнц от далечна дистанция.

В добавеното време на първата част двата тима си размениха по едно голово положение. Първо Естрада засече центриране отляво с глава, но ударът му излезе покрай лявата греда. В ответната атака Политано финтира Петров и за момент се озова очи в очи с Бусато, но бранителите в "червено" парираха изстрела, справяйки се с единствената добра възможност за Берое през това полувреме.

На почивката Рагуласа извади единствения българин в титулярния си състав - Вълков, и на негово място пусна Барето.

Иначе второто продължение започна със силна атака на Берое. Политано намери Селесте в наказателното поле. Последва шут на втория, а Бусато изби в корнер.

И когато Берое изравни играта, опитвайки да се върне в мача с някое попадение, получи трети гол. Това се случи в 63-ата минута след норвежка атака. Хайнц пусна по земя за Линдсет, който с удар от 8-9 метра промуши топката между краката на Ачинели.

В 73-ата минута Говеа вкара в мрежата на "червените", но попадението бе отменено заради засада на асистента Севайос.

До края на срещата Бусато реагира добре на коварен шут от дистанция, запасвайки мрежата си суха при най-убедителната победа на ЦСКА - София от началото на сезона.

Берое пък допусна първо домакинско поражение и след 0:5 в предишния кръг срещу Лудогорец изглежда "заралии" влязоха в мини криза след силни старт на първенството.

БЕРОЕ - ЦСКА - СОФИЯ 0:3

0:1 Дюкенс Назон 18
0:2 Тобиас Хайнц 20
0:3 Джонатан Линдсет 63

БЕРОЕ: 23. Ачинели, 2. Каскардо, 3. Минго, 4. Селесте, 5. Скуадроне, 6. Говеа, 11. Политано, 14. Вълков, 17. Ласо, 21. Сейхас, 99. Севайос

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 15. Вион, 9. Назон, 29. Естрада, 26. Марселиньо, 7. Линдсет, 14. Хайнц, 21. Юга, 6. Петров, 13. Кордоба

Снимки: Борислав Трошев