Очаквайте: Турнир на талантите U14: Зона София - Зона Велико Търново

Георги Русев поведе дубъла на ЦСКА 1948 към обрат срещу Черноморец (Балчик)

Дублиращият отбор на ЦСКА 1948 победи Черноморец (Балчик) с 2:1 след обрат в двубой от осмия кръг на Втора лига, игран на стадион "Царско село". Главният съдия на срещата Кристина Георгиева направи дебют в професионалния футбол.

В състава на "червените" личаха доста имена от представителния тим - Емил Ценов, Антонио Вутов, Стоян Стоичков, Пиер Нгуинда, Райън Бидунга и Георги Русев. Последният се превърна в герой за своя отбор, отбелязвайки и двата гола.

Гостите от Балчик излязоха напред в резултата в 17-ата минута, когато точен бе Джонатан Н'Сонде. Малко след като измина половин час игра от началото на мача Георги Русев направи серия от финтове, влезе в наказателното поле и изравни.

В самия край на първото полувреме отново Русев се разписа за ЦСКА 1948 II, след като засече с глава центриране на Райън Бидунга. Малко след почивката пък гол на Валентин Йосков бе отменен заради засада.

Четвърт час преди края на двубоя Бидунга бе изгонен с директен червен картон заради удар без топка, а в оставащото време не паднаха нови попадения и по този начин "червените" се върнаха на победния път. Това е трети успех за тима на Борислав Кьосев през настоящата кампания и вече има в актива си 11 точки.

Черноморец остава на дъното в класирането с едва 4 пункта след 8 изиграни мача. В следващия кръг балчиклии приемат Спортист (Своге), а столичани гостуват на Литекс.

Снимки: Startphoto