Шоу на "орлите"! Лудогорец прегази Берое

Отборът на Лудогорец постигна категоричен успех с 5:0 над Берое в сблъсък от седмия кръг на efbet Лига. "Орлите" изиграха много силен мач, в който не оставиха шансове на старозагорци. Попаденията в Разград реализираха Франко Русо (19), Бърнард Текпетей (31), Якуб Пьотровски (67), Кайо Видал (74) и Спас Делев (84).

Старши треньорът на "орлите" Ивайло Петев направи доста промени от мача с Аякс. Опитният специалист заложи на Симон Слуга под рамката на вратата. Пред него действаха Марсел Хайстер, Оливие Вердон, Франко Русо и Франсиско Гомес. В центъра на терена бяха разположени Педро Нареси и Якуб Пьотровски. Тримата пред тях бяха Бърнард Текпетей, Иван Йорданов и Рик Джонатан, а атаката се водеше от Руан.

От друга страна гостите от Стара Загора разчитаха на Родриго Ачинели, който стартира на вратата. В защита бяха Енцо Еспиноса, Лучано Скуадроне, Франко Минго и Густаво Каскардо. В халфовата линия действаха Дамян Йорданов, Тиаго Сейхас, Едвин Ласо и Франческо Селесте. Двамата в атака бяха Майк Севайос и Васил Василев.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на домакините. Иван Йорданов сбърка при изнасянето на топката, а Тиаго Сейхас шутира, но Симон Слуга се справи, избивайки в корнер.

В 12-ата минута Иван Йорданов стреля, но топката се отби в бранител на Берое, след което излезе в ъглов удар.

Футболистите на Лудогорец стигнаха до първия гол в Разград. В 19-ата минута Франко Русо откри резултата с глава след поредното добро центриране от Иван Йорданов. Бранителят успя да се извиси над всички и майсторски да накаже стража на старозагорци.

Секунди по-късно и Рик Джонатан обстрелва вратата на Родриго Ачинели, но кълбото попадна право в ръцето му. В 24-ата минута домакините бяха близо и до втори гол. Руан Секо излезе очи в очи с вратаря, който обаче успя да скъси ъгъла и да избие с крак удара на стрелеца.

В 31-ата минута логичното се случи. Сон пусна пас към Бърнард Текпетей в наказателното поле, който с техничен удар прати топката в мрежата на Ачинели.

По-малко от минута по-късно отново Текпетей бе близо да накаже слабата игра на гостите в защита, но този път стражът на Берое се справи.

Втората част продължи в същото темпо. Три минути след подновяването на играта Педро Нареси опита техничен изстрел, но топката попадна право в ръцете на вратаря.

Отговорът бе моментален. Капитанът на гостите Тиаго Сейхас отправи бомбен шут, но право в ръцете на Симон Слуга.

В 56-ата минута играчите на Берое можеха да намалят резултата. Енцо Еспиноса стреля, но топката бе блокирана от резервата Георги Терзиев.

В 67-ата минута Тиаго Сейхас направи груба грешка. Клод Гонсалвеш открадна кълбото пред наказателното поле, след което пусна пас към Якуб Пьотровски. Полякът с точен удар не остави шанс на Родриго Ачинели

В 74-ата минута станахме свидетели на един изключително красив момент. Резервата Кайо Видал получи топката в наказателното поле, финтира бранител на съперника, след което със страхотен изстрел записа името си сред голмайсторите.

Малко по-късно Педро Нареси направи майсторски финт, с който се освободи от защитник и шутира, но Ачинели изби.

В 84-ата Спас Делев също наказа старозагорци. Опитният футболист матира стража след перфектно изпълнен пряк свободен удар.

В продължението Марк Севайос пропусна добър шанс да вкара почетен гол на Лудогорец.

По този начин Лудогорец се изкачи до петото място с актив от 12 точки, но и мач по-малко. Берое остана на третата позиция с 13 пункта.

В следващия кръг "орлите" ще премерят сили с ЦСКА 1948, но преди това отборът на Ивайло Петев има мач с Аякс в плейофите за Лига Европа. Берое пък ще гостува на ЦСКА – София.

ЛУДОГОРЕЦ – БЕРОЕ 5:0

1:0 Франко Русо (19)
2:0 Бърнард Текпетей (31)
3:0 Якуб Пьотровски (67)
4:0 Кайо Видал (74)
5:0 Спас Делев (84)

Стартови състави:

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан, 17. Франсиско Гомес, 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бърнард Текпетей, 44. Марсел Хайстер, 82. Иван Йорданов, 99. Руан

Берое: 23. Родриго Ачинели, 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Минго, 4. Франческо Селест, 5. Лучиано Скуадроне, 15. Енцо Еспиноса, 17. Едвин Ласо, 19. Васил Василев, 20. Дамян Йорданов, 21. Тиаго Сейхас, 99. Майк Севайос