Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Макаби (Хайфа) и Йънг Бойс запазиха всичко за реванша

Отборите на Макаби (Хайфа) и Йънг Бойс не излъчиха победител в първия двубой помежду си от квалификациите за влизане в Шампионската лига. Срещата в Израел приключи при резултат 0:0, а двата съперника оставиха развръзката за реванша.

Срещата бе равностойна, като и двата тима имаха своите шансове, които пропиляха. Домакините повече владееха топката, но пък гостите по-често стреляха към вратата на Итамар Ницан, макар и доста неточно.

Най-добрата възможност за гол за Йънг Бойс дойде след изстрел от фаул още в 6-ата минута на Кастриот Имери, чийто удар обаче с малко не бе в очертанията на вратата.

Макаби пък отговори с шанс пред Тярон Чери, чийто изстрел бе отразен от вратаря Антони Рачопи.

През втората част гостите пропуснаха още едно хубаво положение, като изстрел на Фабиан Рийдер премина над напречната греда.

В крайна сметка голове и победител в мача нямаше. Това обаче оставя сблъсъка отворен и всичко ще се реши в реванша, когато победител трябва да бъде излъчен по един или друг начин.