Късен гол запази интригата между Брага и Панатинайкос

Брага постигна победа с 2:1 над Панатинайкос в първия сблъсък между двата тима от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. Домакините поведоха с попадения на Абел Руис в 51-вата и Алваро Джало в 74-тата минута, но късен гол в добавеното време на Даниел Мансини запази интригата за реванша.

Първото полувреме Панатинайкос бе отборът, който създаде по-интересните положения. Още във 2-рата минута изстрел с глава на Хордур Магнусон мина на сантиметри до гредата. След това в 7-ата минута Мансини нацели гредата, макар в ситуацията да бе отсъдена и засада. С пропуск се отличи и Себастиан Паласиос, чийто изстрел бе спасен от вратаря на съперника.

Междувременно пък Брага получи дузпа в 17-ата минута, но след намесата на ВАР съдията преразгледа ситуацията и прецени, че има фаул в атака и отмени решението си.

Домакините започнаха по-добре втората част и в 51-вата минута стигнаха до откриване на резултата. Абел Руис получи топката на границата на наказателното поле и с удар по земя бе точен за 1:0.

ПАО реагира и успя да стигне до прекрасна голова възможност в 63-ата минута. Мансини проби по левия фланг и сервира топката на Андраж Шпорар на метри пред вратата, но нападателят направи огромен пропуск.

В 74-тата минута Брага нанесе втори удар. Бързо изпълнен тъч хвана неподготвена отбраната на гърците, Рикардо Орта продължи към Алваро Джало, който с мощен шут под напречната греда вкара за 2:0.

"Детелините" обаче не се предадоха и стигнаха до изключително ценен гол в 4-тата минута на добавеното време. Тогава Мансини получи перфектно извеждащо подаване и хладнокръвно стреля покрай вратаря за крайното 2:1.

Така Брага ще има предимство преди реванша в Атина, но сблъсъкът остава отворен и Панатинайкос има всички шансове да се надява, че е способен на обрат на свой терен.

Снимки: Imago