Спартак (Пд) елиминира Гигант за Kупата на България

Спартак (Пловдив) отстрани с 4:1 гостуващия му Гигант (Съединение) в полуфинал на Област Пловдив от турнира за купата на България. Заслужен успех за селекцията на Данаил Бачков с оглед случилото се на терена. Отборът му изигра последните 33 минути с намален състав, заради отстраняването с втори жълт и червен картон на Йълмаз Сюлейман. Мирослав Радев откри резултата в 20-ата минута. Аурел Мусай изравни след десетина минути. Много скоро обаче Георги Лазаров даде нова преднина на пловдивчани. Той направи 3:1, малко преди почивката. Петко Петков вкара четвъртия гол в 70-ата минута. Още три възможности за попадение пропиляха спартаковци.