Спортист се спаси след 0:2 от Добруджа

Спортист Своге успя да се върне в мача, след като изоставаше срещу Добруджа с 0:2, стигайки до равенство 2:2 в мач от шестия кръг на Втора лига. След абсолютно равностойно първо полувреме, в което липсваха голови положения, гостите стигнаха до гол в добавеното време. След центриране от ъглов удар топката стигна до Шериф Осман, който я вкара в мрежата от няколко метра.

През втората част гостите вкараха и втори гол. Димитър Пиргов се разписа с глава, отново след ъглов удар. „Шоколадите“ изравниха в рамките на няколко минути. Първо се разписа Павлин Чиликов, който направи добавка, след избита от вратаря топка, а след това вкара и Радослав Живков.

В класирането Спортист заема предпоследното 17-о място с четири точки, а Добруджа е седми с девет.

Спортист (Своге) 2:2 Добруджа
0:1 Шариф Осман (45)
0:2 Димитър Пиргов (61)
1:2 Павлин Чиликов (65)
2:2 Радослав Живков (71)