Дузпа помогна на Валенсия да сломи Лас Палмас

Валенсия постигна минимален успех с 1:0 над Лас Палмас в домакинството си на "Местайя" от 2-лия кръг на Ла Лига. "Прилепите" трябваше доста да се потрудят, за да сломят съпротивата на своя съперник, а получиха помощ и от ВАР, с помощта на който бе отсъдена дузпа, която Пепелу хладнокръвно реализира в 74-тата минута.

Валенсия имаше преимущество в играта още от началото на мача. На два пъти вратарят Алваро Вайес се намеси решително, първо след изстрел на Диего Лопес в 16-ата, а след това и след шут на Тиери Корея в 41-вата минута.

И втората част продължи в подобно русло, като решаващият момент в двубоя дойде в 71-вата минута. Тогава Хавиер Муньос игра с ръка в наказателното си поле. Първоначално дузпа не бе отсъдена, но тогава се намеси ВАР и ситуацията бе преразгледана, като реферът промени решението си и посочи бялата точка. Пепелу стреля безупречно и отбеляза за 1:0.

В 89-ата минута Лас Палмас стигна до една от малкото си възможности, като изстрел на Бенито Рамирес профуча до гредата.

Все пак Валенсия се поздрави с успеха и с пълен актив от 6 точки оглави временното класиране. Лас Палмас пък остава с 1 точка на 13-тата позиция.