Младок качи Локомотив (Пловдив) на върха, "смърфовете" се готвят за инвазия в Пазарджик

Локомотив (Пловдив) отново е на върха след успех с 1:0 срещу Арда в един от най-интригуващите двубои от шестия кръг на efbet Лига. Петър Андреев (68) отбеляза единственото попадение за домакините. Младокът се появи от резервната скамейка и малко след това се разписа във вратата на Анатолий Господинов. Малко след това попадение на Станислав Иванов беше отменено след намесата на ВАР. Оказа се, че нападателят на Арда е бил в положение на засада. Мачът на "Лаута" бе ръководен от Станимир Тренчев. Локомотив е лидер в класирането с 16 точки в 6 мача. "Смърфовете" заемат еднолично тази позиция преди двубоя на Черно море срещу Лудогорец в неделя. Арда пък е в средата на таблицата и заема осмо място от общо 16 тима. На почивката фенове на Локомотив опънаха транспарант, с който приканиха всички фенове на тима да подкрепят отбора в гостуването му на Хебър в следващия кръг.

Днешните домакини са един от двата отбора в елита, които все още нямат загуба от началото на сезона. "Смърфовете" започнаха настоящата кампания с равенство в градското дерби с Ботев (1:1), след което наредиха четири поредни шампионатни победи.

Локомотив (Пд) е с актив от 13 точки и дели първото място с Черно море. Старши треньорът Александър Томаш се надява, че добрата серия на "черно-белите" ще продължи и след сблъсъка с тима от Кърджали.

В 7-ата минута Димитър Илиев стреля над вратата при изпълнение на фаул. В 10-а минута Димитър Илиев намери Джовани, който показа страхотна техника и стреля силно с левия крак по диагонала, но топката премина над напречната греда. В тази минута феновете на Локомотив извадиха транспарант в подкрепа на привържениците на Динамо Загреб от фракцията Bad Blue Boys, задържани в Гърция заради убийството на фен на АЕК.

Арда отговори чрез Преслав Боруков в 19-ата минута. Той размина Хорхе Сегура, но опитът му да насочи топката към далечния ъгъл бе несполучлив. Две минути по-късно далечен шут на Матеус Да Силва мина встрани от вратата.

В 44-ата минута пред Локомотив се откри страхотен шанс да се оттегли на почивката с гол аванс. Матеус Да Силва качи топката на главата на капитана Димитър Илиев, но неговият удар премина покрай дясната греда.

В 56-ата минута Преслав Боруков опита късмета си с удар от далечна дистанция, който беше много разочароващ. В 63-ата минута феновете на стадион "Локомотив" станаха свидетели на поредния неточен удар. Коконов подаде по земя в наказателното поле, но Станислав Иванов шутира много неточно. В 67-ата минута Радослав Цонев центрира в наказателното поле, а Пламен Крачунов нанесе удар с глава. Стражът Динко Хоркаш бе заел своето място и закова топката в ръцете си.

Веднага след това Локомотив стигна до гол чрез резервата Петър Андреев. Младокът оправда доверието на наставника Александър Томаш и отбеляза гол малко след появата си. Джовани отне топката и организира бърза контраатака, при която подаде в коридор към набралия скорост Андреев. Нападателят нанесе мощен удар в долния ляв ъгъл на вратата и не остави никакви шансове на Анатолий Господинов за намеса.

В 73-а минута Арда стигна до изравнително попадение, но то не бе зачетено. Станислав Иванов беше изведен зад гърба на защитата, след което преодоля Динко Хоркаш и успя да реализира на опразнената врата. Положението бе разгледано с ВАР, като се оказа, че крилото е бил в положение на засада.

В добавеното време Господинов парира мощен шут на Пешов.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - АРДА 1:0
1:0 Петър Андреев (68)

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: 23. Динко Хоркаш, 13. Матеус Да Силва, 91. Хорхе Сегура, 3. Калоян Костов, 44. Ангел Лясков, 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 10. Джовани Бариани, 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион, 9. Георги Минчев;

АРДА: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 9. Преслав Боруков, 11. Мартин Стойчев, 17. Иван Коконов, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов;

СЪДИЯ: Станимир Тренчев
СТАДИОН: "Локомотив", Пловдив
НАЧАЛО: 21:15 часа

Снимки: Startphoto