Национал и ЦСКА - София направиха зрелище при 16-годишните

Национал и ЦСКА-София направиха зрелищен мач, който завършиш 3:3. Срещата започна с домакинско надмощие, но до попадение не се стигна, въпреки няколкото добри шанса. След половин час игра “червените” поведоха в резултата след гол на Александър Георгиев. Пет минути по-късно след добра контраатака за Национал се стигна до нарушение в наказателното поле и дузпа. Зад топката застана капитанът на отбора Кристиян Горянов и след като ударът му от бялата точка първо бе париран, при добавката равенството бе възстановено. При резултат 1:1 завърши и първото полувреме.

Втората част започна с по една добра ситуация и пред двата отбора. В 58-та минута страхотна възможност се откри пред Дилян Шишманов от домакините, но изстрелът му попадна във вратаря на “червените” Георги Стоянов. Десет минути по-късно стражът на Национал Стефан Михайлов също показа рефлекс след удар на Божидар Илиев. В 70-та минута ЦСКА-София поведе отново. Самуил Барабанов отбеляза с хубав удар от дъгата и по този начин материализира добра атака на “червените”. Домакините бяха близо до изравняване, но удар на Горянов се отби от страничната греда. Все пак 10 минути преди края резултата бе изравнен след корнер и удар с глава на Николай Любомиров. Минута по-късно Национал направи пълен обрат с изключително красив гол на Никола Кръстев. Драмата бе пълна, след като в 90-та минута ЦСКА-София стигна до изравняване. Веселин Бачев се възползва от разбъркване в наказателното поле и направи резултата 3:3. В последните секунди на мача Кристиян Горянов можеше да донесе победата за “зелените”, но ударът му мина опасно близо покрай вратата. Така срещата завърши без победител и двата отбора поделиха точките.