Турнир на талантите U14: Зона Велико Търново - Зона София

Борусия Дортмунд срази Аякс с два гола на едно от новите попълнения

Борусия Дортмунд спечели с 3:1 срещу Аякс в последна контрола за двата тима преди старта на сезона. Юлиан Брант (6’) откри резултата в полза на домакините още в шестата минута, но преднината им трая по-малко от минута, като Брайън Броби изравни в 7-ата. Германците стигнаха до победата с две попадения на новото попълнение Феликс Нмеча (54’, 60’) през втората част.

Дебют пред собствена публика направиха именно Нмеча, Марсел Забитцер и Рами Бенсебаини. Марсел Забитцер тества Рули след само три минути от дистанция, но малко по-късно вратарят се оказа безпомощен след центриране на Хумелс, което бе засечено от Юлиан Бранд от воле за 1:0. Именно бранителят обаче остана твърде далеч от Брайън Броби, който реализира с глава за 1:1 минута по-късно.

Играчите на Един Терзич пропиляха още няколко добри възможности за попадение до края на първата част, като Рули успя да отрази удари на Марко Ройс и Себастиан Алер. Те обаче изглеждаха далеч по-нестабилно в отбрана, а от най-сериозната опасност не успя да се възползва Стивън Бергвайн. На почивката Феликс Нмеча замени Марко Ройс и именно той успя да донесе успеха на новия си тим. Той реализира още в 54-ата минута, когато се възползва от добро подаване на Алер и с добре насочен изстрел покачи на 2:1. Само няколко минути по-късно той се възползва от хубаво отиграване на друго ново попълнение - Бенсебаини, за да прати в сглобката кълбото за 3:1.

От Аякс се активизираха в търсене на изравняването, но техните усилия бяха спрени от вратаря на Борусия Дортмунд Александър Майер, който бе заменил титуляра Грегор Кобел. С пропуски се отличиха Мохамед Кудус, Ван ден Бумен и отново Бергвайн. Нидерландският гранд стартира сезона следващата събота с домакинство на Хераклес. Борусия Дортмунд пък дава старт на своята кампания срещу Шот Майнц в мач от първия кръг за Купата на Германия.

Снимки: Gettyimages