Спартак (Плевен) разби Добруджа и записа първа победа

Спартак (Плевен) записа първи успех във Втора лига през сезона, след като се наложи у дома с класическото 3:0 над Добруджа в среща от четвъртия кръг на шампионата.

Христиан Петков бе над всички за победителите със своите два гола. Той се разписа в 32-ата и 52-ата минута, а Васил Шопов (73') добави едно попадение четвърт час преди края на мача.

Изиграха се още пет срещи от Втора лига

По този начин тимът на Красимир Бислимов прекъсна негативната си серия от 3 поредни загуби и нанесе първо поражение през настоящата кампания на Добруджа, който даде сериозна заявка за челните места в класирането.

Добричлии остават на четвърта позиция с актив от 7 точки, докато Спартак се изкачи на 15-о място. В следващия кръг плевенчани гостуват на Струмска слава, а за момчетата на Диян Божилов предстои домакинство на ЦСКА 1948 II.