Бдин удари Беласица за първа победа във Втора лига

Новакът във Втора лига Бдин постигна първи шампионатен успех от началото на сезона. Видинчани се наложиха над Беласица у дома с 1:0 в двубой от четвъртия кръг на първенството.

В герой за Бдин се превърна Винисиус Белоти, който отбеляза единственото попадение в срещата в 63-ата минута.

Преди това отборът на Венцеслав Иванов беше записал едно равенство и две загуби. Беласица също има една победа през настоящата кампания, постигната още в първия кръг.

С днешния успех Бдин (Видин) се изкачи на 9-о място във временното класиране с актив от 4 точки, а "комитите" остават на 12-а позиция, също с четири пункта.

В следващия кръг момчетата на Венци Иванов гостуват на Спартак (Варна), а за Беласица предстои нов сблъсък с друг от новаците в групата - Марек.