Десетима от Спартак (Варна) нанесоха първа загуба на Янтра

Спартак (Варна) се наложи с минималното 1:0 над Янтра у дома в двубой от третия кръг на Втора лига. Ахмед Ахмедов отбеляза победното попадение в срещата в 57-ата минута.

Близо половин час "соколите" играха с човек по-малко, след като Айвън Ангелов бе изгонен с директен червен картон заради грубо нарушение срещу Ивайло Михайлов. Отборът на Валентин Илиев бе по-добрият на терена и заслужено стигна до трите точки.

Това е първа загуба за тима, воден от Велислав Вуцов, през настоящия сезон. Габровци остават на седмото място с актив от 4 точки. Спартак вече има 6 пункта, които му отреждат четвъртата позиция.

В следващия кръг варненци гостуват на Черноморец (Бургас), а Янтра е домакин на Марица (Пловдив)

Резултати и голмайстори във Втора лига

Още във втората минута капитанът на домакините Виктор Митев се озова на добра стрелкова позиция, но ударът му не намери очертанията на вратата. Малко след това "соколите" изявиха претенции за дузпа, след като Митев се строполи в наказателното поле, но главният съдия Станислав Тодоров бе категоричен, че няма основание да посочи бялата точка.

В 11-ата минута Ахмед Ахмедов засече центриране отляво, но изстрелът му от движение бе твърде слаб и попадна право в ръцете на Християн Василев, който улови без проблем.

Натискът на Спартак продължи и в следващите минути, а в средата на първото полувреме варненци пратиха топката в противниковата врата. Стражът на Янтра увисна при центриране от корнер, а Ангел Грънчов свали кълбото към Георги Иванов, който се разписа, но се оказа, че в момента на подаването е бил в положение на засада и попадението бе отменено.

До почивката играчите на Велислав Вуцов изравниха играта, но не успяха да създадат нещо по-интересно пред вратата на Георги Георгиев и двата тима се оттеглиха при нулево равенство.

В 53-ата минута Ангел Грънчов стреля с глава след центриране от ъглов удар, но изпрати топката встрани от целта.

4 по-късно логичното се случи и домакините излязоха напред в резултата. Румен Руменов проби по страхотен начин по левия фланг, след което навлезе в наказателното поле и намери Ахмед Ахмедов, който пое кълбото с гръб към вратата и с хубав удар преодоля Василев - 1:0.

В 68-ата минута "соколите" останаха с човек по-малко, след като Айвън Ангелов извърши грубо нарушение срещу Ивайло Михайлов и получи директен червен картон.

3 минути преди края на редовното време гостите също изявиха претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле, но и този път Станислав Тодоров остана безмълвен.

СПАРТАК (ВН) 1:0 ЯНТРА

1:0 Ахмед Ахмедов (57)

Стартови състави:

СПАРТАК (ВН): 23. Георги Георгиев, 4. Борислав Вакадинов, 44. Ангел Грънчов, 6. Александър Цветков, 2. Велислав Боев, 13. Георги Иванов, 18. Хидает Хюсеин, 78. Айвън Ангелов, 10. Румен Руменов, 29. Ахмед Ахмедов, 11. Виктор Митев (К);

ЯНТРА: 1. Християн Василев, 4. Константин Иванов, 19. Ивайло Михайлов, 18. Валентин Цветанов, 21. Божидар Томовски, 22. Даниел Младенов, 24. Даниел Гаджев, 17. Петър Вуцов, 6. Петър Казаков (К), 10. Тони Иванов, 5. Цветелин Радев.