Ботев (Враца) нокаутира беззъба Славия

Ботев (Враца) стигна до победа с 2:0 в домакинството си на Славия в предпоследния двубой от втория кръг на efbet Лига. “Зелените” надиграха своя противник, имаха по-чистите ситуации и заслужено стигнаха до тази победа. Столичани организираха няколко добри атаки, но така и не успяха да застрашат много вратата на Красимир Костов. Иначе и двете попадения паднаха през втората част, когато първо Момчил Цветанов откри след мощен шут от дистанция (46’), а след това и Жан-Пиер Да Силва добави второ попадение (74’). Така Ботев спечели първи точки през този сезон.

Двубоят започна равностойно, като през първите минути домакините бяха тези, които държаха повече топката. В 4-ата минута Даниел Генов стреля от дистанция, но не затрудни вратаря на гостите, а малко по-късно Чавдар Ивайлов опита също късмета си, но неточно.

21 Ботев (Враца) 2:0 Славия

В 14-ата минута Ивайлов видя включването на Спас Георгиев отдясно. Крилото опита хубав диагонален изстрел, който премина опасно покрай вратата. Десетина минути по-късно врачани стигнаха до нова опасна ситуация. След центриране отдясно Браян Переа с доза късмет успя да свали към Спас Георгиев, който стреля вдясно от вратата. За негово нещастие обаче топката се отклони от външната страна на страничния стълб.

В 29-ата минута Славия също стигна до положение пред вратата на Ботев. Иван Минчев изпрати топката в наказателното поле след изпълнение на фал. Там Виктор Генев много добре надскочи футболистите в “зелено” и свали към Йон Бакеро, който само трябваше да засече кълбото на празна врата. Нападателят обаче се размина с него и то излезе в аут.

Малко по-късно след добра акция на Чавдар Ивайлов отдясно топката стигна до непокрития Даниел Генов, който бе сам срещу Николай Кръстев. Деветката на врачани обаче сякаш не очакваше, че кълбото ще попадне в краката му не успя да отправи силен шут, с който да застраши стража на “белите”.

В следващите минути темпото поспадна и нямаше толкова много интересни ситуации. В 40-ата Бакеро отправи нелош удар от пряк свободен удар, но Костов без проблем улови. Към края на полувремето врачани се опитаха отново да окажат някакъв натиск, но без да се стигне до нищо опасно. Така двата тима се оттеглиха при нулево равенство на почивката.

Второто полувреме започна по прекрасен начин за домакините, които успяха да открият. В 46-ата минута Момчил Цветанов получи топката на доста голяма дистанция от вратата на Славия, но въпреки това опитният футболист направи няколко крачки и стреля силно. Топката премина точно под плонжа на Николай Кръстев и се оплете в мрежата на “белите” - 1:0.

Славия отговори с шут на Тони Тасев от границата на наказателното поле, но Кръстев успя да боксира. В 64-ата минута Ерол Дост стреля от дистанция, но вратарят на "зелените" с хладонкръвие улови.

След няколко минути, в които не се случи почти нищо интересно, дойде моментът, в който тимът от Враца нанесе втория си удар. След изпълнение на пряк свободен удар топката бе изчистена право в краката на Чавдар Ивайлов, който стреля от доста голяма дистанция. Кръстев се намеси добре, но за негово нещастие топката попадна в Жан Пиер Да Силва, а той от близка дистанция не сбърка и направи резултата 2:0.

Малко по-късно Мирослав Маринов центрира отдясно и намери Да Силва в наказателното поле. Голмайсторът стреля от близка дистанция с глава, но вратарят на “белите” този път успя да избие и да предотврати трети гол в своята врата.

До края на двубоя Ботев продължаваше да надиграва своя противник и да организира опасни атаки. В 84-ата минута Да Силва пое добре, обърна се, премина покрай няколко футболисти на столичани и стреля, но доста слабо. Малко по-късно Мирослав Маринов отправи силен шут от воле, но в аут. Към края на двубоя Томбак стреля мощно от дистанция, но Костов изби.

Така Ботев (Враца) успя да спечели и да грабне първи три точки през този сезон. В следващия кръг врачани гостуват в Пловдив на Локомотив. Славия от своя страна почива следващата седмица, тъй като двубоят им с Лудогорец бе отложен заради ангажиментите на "орлите" в Европа.

БОТЕВ (ВР) 2:0 СЛАВИЯ

1:0 Момчил Цветанов (46)
2:0 Жан Пиер Да Силва (74)

Стартови състави:

Ботев: 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Соарес, 7. Момчил Цветанов, 9. Даниел Генов, 10. Спас Георгиев, 17. Чавдар Ивайлов, 18. Диого Барбоса, 19. Браян Переа, 23. Браян Мендоса, 77. Стефан Велев;

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев, 55. Натан Гасама, 37. Венцислав Керчев, 73. Иван Минчев, 8. Емил Стоев, 33. Галин Иванов, 88. Тони Тасев, 7. Йон Бакеро.

Снимки: Владимир Иванов