Марек превзе "Лазур" и стартира мечтано във Втора лига

Отборът на Марек стартира перфектно във Втора професионална лига. "Червените" надиграха с 2:0 Черноморец (Бургас) в първия кръг от шампионата. Попаденията за гостите от Дупница реализираха Христо Каймакански (27) и Даниел Гогов (45).

Резултати и голмайстори във Втора лига

Първата интересна ситуация в срещата дойде в 24-ата минута, когато домакините направиха добра атака, която завърши с опит за удар на Тодор Чаворски, но Румен Сандев се намеси на ниво.

В 27-ата минута "червените" откриха резултата. Веселин Любомиров пусна перфектен пас към Христо Каймакански, който остана очи в очи със стража на "акулите". Крайният бранител с удар по земя матира Димитър Тодоров

Малко по-късно Любомир Костов отправи шут от точката на дузпата, но право в ръцете на вратаря на домакините.

В последните секунди на първата част Даниел Гогов се разписа след майсторско изпълнение от пряк свободен удар.

Второто полувреме стартира с добра възможност за Черноморец. Тодор Чаворски центрира в наказателното поле към Даниел Иванов, който засече подаването с глава, но кълбото премина на сантиметри от целта.

Последваха няколко ситуации, които обаче не бяха достатъчно сериозни, за да се стигне дори до едно попадение във вратата на Марек. В края на срещата Филип Ангелов стреля от далечна дистанция, но кълбото премина на сантиметри от страничния стълб. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Лазур".

ЧЕРНОМОРЕЦ (БУРГАС) - МАРЕК 0:2

0:1 Христо Каймакански (27)
0:2 Даниел Гогов (45)

Стартови състави:

Черноморец (Бургас): 12. Димитър Тодоров, 2. Мариян Димитров, 5. Петър Генчев, 10. Венцислав Гюзелев, 30. Даниел Иванов, 7. Филип Ангелов, 22. Петър Патев, 17. Тодор Чаворски, 14. Константин Павлов, 33. Георги Господинов, 66. Стоян Мантаров

Марек: 21. Константин Костадинов, 32. Александър Башлиев, 3. Румен Сандев, 5. Боян Стойнев, 44. Христо Каймакански, 71. Димитър Илиев, 13. Веселин Любомиров, 77. Милен Иванов, 88. Даниел Гогов, 10. Николай Ганчев, 99. Любомир Костов