Ботев и ЦСКА 1948 отново не си вкараха, ВАР запази шансовете на "червените" за Европа - отзивите на живо

Бакеро дебютира с победа начело на Славия срещу завърналия се в елита Етър

Славия ознаменува официалния дебют на новия си старши треньор Хосе Мария Бакеро с успех на старта на новия сезон в efbet Лига. "Белите" стигнаха до минимална победа при гостуването си на завърналия се в елита Етър.

Единственото попадение в срещата бе дело на капитана на столичани Галин Иванов, който се разписа в 43-ата минута. Неговият гол се оказа достатъчен на отбора да спечели трите точки на стадион "Ивайло".

"Болярите" също показаха добър футбол, но футболистите на Емануел Луканов не бяха докрай концентрирани в завършващата фаза и не успяха да материализират създадените положения пред вратата на противника.

В следващия кръг Етър гостува на шампиона Лудогорец, а за Славия предстои нова визита - този път на Ботев (Враца).

Началото на мача беше равностойно, а в 10-ата минута пред домакините се откри отлична възможност да поведат в резултата. Илкер Будинов получи страхотно извеждащо подаване по десния фланг и от своя страна центрира към наказателното поле, където Мартин Тошев засече топката от движение, но Николай Кръстев се отличи с брилянтна намеса.

Малко след това "болярите" организираха ново добро нападение отдясно, а този път Владислав Найденов не успя да намери очертанията на вратата от чиста позиция.

И в следващите минути футболистите на Емануел Луканов бяха по-активните на терена, но така и не успяха да стигнат до нова опасност пред стража на Славия.

В 36-ата минута "белите" изявиха сериозни претенции за дузпа, след като Тони Тасев падна в наказателното поле след съприкосновение с вратаря Мартин Величков. Валентин Железов остана безмълвен, а ВАР арбитрите потвърдиха, че няма основание за отсъждане на 11-метров наказателен удар.

В края на първата част гостите откриха резултата. Играчите на Хосе Мария Бакеро организираха светкавична контраатака, която завърши с перфектно подаване на Тони Тасев към Галин Иванов, а капитанът на Славия я изпрати в мрежата зад Величков с помощта на дясната греда. Ситуацията бе преразгледана първо за нарушение срещу Мартин Тошев, както и за засада на Йон Бакеро в хода на нападението, но съдиите не видяха нищо нередно и голът бе зачетен - 0:1.

Дълбоко в добавеното време Мартин Моран можеше да възстанови равенството, но изстрелът му с глава профуча покрай целта.

Първото положение след почивката бе за домакините в 48-ата минута, когато Мартин Тошев стреля право в ръцете на Николай Кръстев.

Малко преди да измине час игра от началото на срещата влезлият от резервната скамейка Шахредин Букхолда отправи удар, който обаче бе твърде лек и не затрудни стража на гостите.

В 68-ата минута Ерол Дост се отличи със страхотни индивидуални действия по дясното крило, след което навлезе в наказателното поле и шутира по диагонала, но кълбото премина на сантиметри от гредата.

4 минути по-късно Велко Йеленкович засече центриране на Иван Минчев от фал, но изстрелът му от близко разстояние срещна горната греда. До края на срещата домакините се втурнаха в търсене на изравнителен гол, но това отвори празни пространства за играчите в бяло.

В първата минута от добавеното време Мартин Тошев получи топката в наказателното поле на противника, но не успя да отправи качествен удар и Кръстев улови без проблем. Малко по-късно вратарят на "белите" отрази още един изстрел на играч на "виолетовите", с което подпечата успеха на Славия.

ЕТЪР 0:1 СЛАВИЯ

0:1 Галин Иванов (43)

Стартови състави:

ЕТЪР: 22. Мартин Величков, 7. Кольо Станев, 25. Крум Стоянов (К), 6. Пламен Димов, 15. Георги Ангелов, 8. Мартин Моран, 29. Янко Ангелов, 11. Илкер Будинов, 70. Димо Бакалов, 38. Владислав Найденов, 9. Мартин Тошев;

СЛАВИЯ: 12. Николай Кръстев, 98. Георги Търтов, 5. Велко Йеленкович, 27. Емил Мартинов, 37. Венцислав Керчев, 18. Людовик Соарес, 73. Иван Минчев, 8. Емил Стоев, 88. Тони Тасев, 33. Галин Иванов (К), 7. Йон Бакеро.

Снимки: Startphoto