Юношите до 17 загубиха тежко от Австрия

Юношите на България до 17 загубиха с 0:3 от Австрия в контрола помежду си. Срещата се игра на базата на националния отбор в "Бояна" и бе предавана пряко по Sportal TV.

14 U17 България - Австрия

Гостите откриха резултата в 24-ата минута. Тогава Адриан Регел довкара в мрежата една избита от вратаря Атанас Кехайов топка.

В средата на полувремето Австрия получи право да изпълни дузпа, но Щандъл удари гредата и до удвояване на резултата не се стигна.

Това се случи обаче в 73-ата минута, когато Филип Мойзи открадна топката от Валери Владимиров и с плътен удар направи 2:0.

Две минути преди края на мача отново Мойзи се оказа на добра позиция и хладнокръвно оформи крайното 3:0 в полза на австрийците.

БЪЛГАРИЯ 0:3 АВСТРИЯ
0:1 Регел (24)
0:2 Мойзи (73)
0:3 Мойзи (88)

БЪЛГАРИЯ: 1. Атанас Кехайов, 5. Михаил Полендаков, 3. Стоян Добрев, 19. Давид Димитров, 6. Валери Валдимиров, 17. Тарек Жензарли, 11. Васил Каймаканов, 10. Кристиян Горянов, 22. Кристиян Ирмиев, 7. Стивън Гаоте, 9. Марсел Бибишков

АВСТРИЯ: 1. Курц, 2. Рока, 4. Забрански, 6. Щандъл, 7. Регел, 8. Музик, 9. Адедженугуре, 13. Илк, 14. Далпиас, 16. Щпалт, 24. Зангерл