Радо Стойчев отнесе 40 дни наказание в Италия

Българският треньор на италианския Верона Волей Радостин Стойчев бе наказан със спиране за 40 дни от всякаква дейност от Дисциплинарния съд към местната федерация (FIPAV).

Радо Стойчев получи червен картон, а след това стресна коментаторите на RAI

Причината е "нахлуването" на българският треньор при коментаторите от телевизия RAI по време на мача от последния 22-и кръг на редовния сезон в Суперлигата на Италия между Верона и Чистерна, спечелен с 3:1 гейма.

Ще припомним, че при резултат 2:1 гейма и 23:19 в четвъртата част в полза на Верона Радостин Стойчев получи червен картон от главния съдия Убалдо Лучени. Веднага след това Стойчев рязко отиде при коментаторите на двубоя от телевизия RAI и поиска да види повторение на случилото се, но стресна сериозно коментаторите да срещата, които в този момент са имали пряко включване за спортната новинарска емисия, което е било прекъснато грубо.

Тъй като решението на съда излиза сега, след края на сезона, а наказанието влиза в сила веднага, то по никакъв начин няма да повлие върху подготовката на отбора за новия сезон.