България допусна трета загуба в Лига на нациите пред 10 000 зрители

Мъжкият национален отбор по волейбол на България не успя да вземе нещо от Япония в Лигата на нациите и завърши първия турнир със загуба.

„Лъвовете“ отстъпиха на домакините с 0:3 (22:25, 21:25, 24:26) в четвъртия си мач от първия уикенд на световната надпревара в Нагоя.

Двубоят се игра пред пълни трибуни, като близо 10 000 запалянковци наблюдаваха мача.

34 Волейболна лига на нациите: България - Япония 0:3 🏐

С това нашите завършват с една победа, 3 загуби и 6 точки.

Това отрежда на България 8-о място във временното класиране.

Япония е лидер във временното класиране с актив от 9 точки (3 победи).

България поведе с 3:2 след технична атака на Александър Николов. Успешна атака на Димитър Димитров и 6:5. Александър Николов отигра в атака след прекрасна защита на Симеон Добрев. Юки Ишикава се пребори за спорна топка край мрежата даде преднина от 9:7 за Япония. Страхотна тройна българска блокада и 8:10. Алекс Николова атакува успешно по блокадата от 9:11. Николай Колев атакува в центъра за 11:14. Ран Такахаши отигра в атака за 16:11. Блокада на Мартин Атанасов - 12:16. Тройна българска блокада спря атака на Юки Ишикава - 16:18. Блокада спря атака на Димитър Димитров. Аспарух Аспарухов замени Димитър Димитров и още в първата си атака направи точка за 17:20. Алекс Николов атакува по блокадата от зона 4 за 18:20. Ас на Аспарух Аспарухов - 19:20. Филип Блейн взе прекъсване за Япония. Александър Николов атакува успешно от зона 4 по диагонала - 20:21. Аспарух Аспарухов атакува мощно по правата за 21:22. Ран Такахаши изведе домакините до геймбол при 24:21. Пламен Константинов взе прекъсване. Таиши Онодера заби последната точка в първата част за 25:22.

Страхотен пайп на Алекс Николов и 1:1 в началото на втората част. Ас на Мартин Атанасов и 2:1. Ас на Юки Ишикава и 5:2 за Япония. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Ран Такахаши остана без блокада и той заби в първия метър - 6:3. Единична блокада на Николай Колев - 4:6. Юджи Нишида атакува в аут - 5:6. Алекс Николов атакува мощно от зона 4 - 6:7. Двойна блокада на Мартин Атанасов и Николай Колев спря атака на Япония - 7:7. Мартин Атанасов атакува по пръстите на противника за 8:8. Блокаут на Аспарух Аспарухов - 9:9. България поведе с 10:9, след като Юджи Нишида направи грешка. Юки Ишикава би сервис в аут - 12:12. Николай Колев атакува в центъра за 13:13. Пайп на Мартин Атанасов и ново равенство при 14:14. Пайп на Алекс Николов и 15:14. Ас на Алекс Николов и 16:14. Филип Блейн взе прекъсване за Япония. Денис Карягин игра с блокадата за 17:16. мощна атака по блокадата на Денис Карягин - 18:17. Перфектна атака в третия метър на Аспарух Аспарухов - 19:19. Изключително технично отиграване в атака на Аспарух Аспарухов - 20:20. При 20:22 Пламен Константинов взе прекъсване за националите. Алекс Николов атакува в аут - 20:23. Ран Такахаши атакува технично и Япония стигна до геймбол при 24:20. Ран Такахаши направи последната точка във втората част с 25:21.

Българските волейболисти поведоха с 3:1 в началото на третата част. Аспарух Аспарухов атакува над блокадата за 4:3. Николай Колев атакува в центъра за 5:5. Технично отиграване на Мартин Атанасов в атака - 6:6. Пайп на Ран Такахаши и Япония поведе с 12:9. Николай Колев атакува мощно след добра проява на Георги Сеганов - 11:13. Единична блокада на Аспарух Аспарухов и равенство при 15:15. Перфектна комбинация Георги Сеганов - Алекс Грозданов и България поведе с 16:15. Филип Блейн взе прекъсване за Франция. Алекс Николов записа точка в атака, след като на 5 пъти българската блокада спираше атаки на японците - 18:17. Два поредни аса на Юки Ишикава и 20:18 за Япония. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Ас на Илия Петков и 21:21 . Втори пореден ас на Илия Петков - 22:21. Денис Карягин изведе националите до геймбол при 24:23. Юджи Нишида изведе Япония до мачбол при 25:24.

За България най-резултатен стана Александър Николов с 13 точки (1 ас).

Аспарух Аспарухов добави 9 точки (1 ас, 1 блок).