Ас на Септември (Тервел): Стилиян Петров ни поздрави

Берое и Спортист (Своге) играят при 1:0 в баража за място елита. Уерди Мара откри резултата в 35-ата минута. Двата отбора влизат в пряка битка за място в efbet Лига през следващия сезон. Заралии и "шоколадите" трябва да излъчат победител след 90, 120 минути или дузпи на неутрален терен - във Велико Търново.

"Този сезон бе изключителен за нас. Допуснахме само две загуби, едната от Черноморец (Балчик), които вече са във Втора лига. Аз съм играл на доста места в североизточния футбол и това е второто ми завръщане в Тервел. Честно да си призная, не съм очаквал, че ще има такива хора като президента на клуба Добрин Иванов, който следи всичко, което става в отбора. Присъства на нашите тренировки и на мачовете и говори с всеки един от нас за евентуални проблеми, които биха могли да възникнат. С треньорите ни Красимир Господинов и Антон Стоянов постигнахме един добър синхрон и се преодоля скептицизма, който винаги съществува между професионалния и аматьорския футбол. Община Тервел също оказва влияние да се чувстваме комфортно.

Ние не смятаме да спираме дотук. Ще надградим, очакваме нови млади попълнения в състава си. Имаме добри и опитни футболисти, играли и в efbet Лига, които знаят как се печели промоция за професионалния футбол. Очакваме и Владо Мирчев да се присъедини към нас за новия сезон. Имаме подобрения и в базата на стадиона. Изгради се втора трибуна, паркинг, клубът се развива. В последния мач бяхме изпратени подобаващо от нашите привърженици, които на всеки мач пълнят стадиона. Дори получихме видеообръщение от Стилиян Петров, който поддържа връзка с нашия президент. Поздрави ни за чудесния сезон и ни пожела да атакуваме през следващия Втора лига".