Дунав не успя да стигне до мечтата

Тимовете на Спартак (Плевен) и Дунав завършиха наравно 0:0 един срещу друг в последния 34-и кръг на Втора лига. Успехът бе задължителен за "драконите", които се бореха за място на бараж за efbet Лига. В крайна сметка дори и победата нямаше да бъде достатъчна за русенци, тъй като Спортист (Своге) успя да вземе победа срещу Добруджа.

По този начин Дунав финишира на шеста позиция с 50 точки. Спартак (Плевен) от своя страна изпраща разочароваща пролет и финишира на 11-а позиция с 42.

През първата част гостите имаха инциативата и изглеждаха по-опасният тим, но до чисти положения преди Станислав Антонов така и не се стигна.

През втората част срещата бе равностойна, но отново Дунав бе малко по-настоятелният тим. Най-чистото положение пък бе греда на Юго Комано в средата на полувремето. Така или иначе до попадения така и не се стигна и двата тима завършиха сезона с разочарование.

СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 0:0 ДУНАВ

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): 1. Антонов, 2. Калчев, 6. Иванов, 5. Върбанов, 23. Ковачев, 18. Чернаков, 3. Ландри, 10. Шопов, 19. Русанов, 9. Христов, 22. Ганчев

ДУНАВ: 69. Дамянов, 15. Господинов, 70. Вълчев, 18. Миланов, 7. Минчев, 45. Хасан, 66. Колев, 99. Георгиев, 17. Комано, 20. Димитров, 9. Будинов