Топ 5 спасявания от предпоследния 29-ти кръг в Елитните групи

В изминалия предпоследен 29-и кръг в Елитните групи, станахме свидетели на много важни и добри спасявания. Ето и кои от тях попаднаха в топ 5 класацията на „Лигата на талантите“.

На петото място остана спасяването на Кирил Ангушев от Пирин (Благоевград), срещу отбора на Черно море в елитната група до 17 години. Въпреки усилията на вратаря отбора му загуби с 2:0.

На четвъртата позиция се наредиха две спасявания на Йоан Вригазов от Славия, срещу Етър (Велико Търново) в елитната група до 15 години. Въпреки двете ключови спасявания на стража, „белите“ отстъпиха с минималното 1:0.

Почетното трето място зае намесата на Георги Гергинов от ЦСКА – София срещу Локомотив (Пловдив) в елитната група до 17 години. Благодарение на неговите изяви „червените“ спечелиха двубоя с 3:1.

В подножието на върха остана Иво Ганчев от Берое U15 със серията си от спасявания, която не успя да донесе точки на старозагорци в мача загубен от Левски с 1:3.

Наградата за най-добро спасяване на кръга спечели Александър Радков от Септември. Той бе с основна роля за победата на неговия тим срещу Национал в елитната група до 17 години. Младият страж успя да отрази дузпа в последните минути на двубоя.