ЦСКА 1948 спря Лудогорец и остави ЦСКА - София на върха - предстои инфарктен финал на шампионата

Отборите на ЦСКА 1948 и Лудогорец завършиха наравно 2:2 в мача помежду си от 33-ия кръг на efbet Лига. Всичко по-интересно се случи през втората част, когато паднаха всички попадения. Спас Делев откри в 46-ата минута, а Педриньо изравни в 58-ата. Скоро след това Кирил Десподов отново даде преднина на "орлите", но пет минути преди края на мача пък Ивайло Чочев отново изравни.

30 ЦСКА 1948 2:2 Лудогорец

По този начин се очертава инфарктна развръзка на шампионата. Както в битката за титлата, така и за разпределението на европейските места. Към момента ЦСКА - София остава на върха на класирането с точка аванс пред Лудогорец. “Червените” са с 80, а “зелените” със 79. В битката за третата позиция, която дава право на участие в Европа. ЦСКА 1948 има 62 точки, а Левски е с една по-малко.

В оставащите два кръга на надпреварата ЦСКА - София има домакинство на ЦСКА 1948 и мач с Левски. Лудогорец пък имат сблъсък със “сините” и мач с Черно море. Последният мач на днешните домакини пък е срещу Локомотив (Пловдив).

Така само няколко дни след като Лудогорец категорично надигра ЦСКА 1948 във финала за Купата на България с 3:1, днес "червените" взеха частичен реванш. Така играчите на Атанас Рибарски стават голямата "черна котка" за разградчани в шампионата, след като и в трите срещи този сезона "орлите" не успяха да ги победят и записаха три равенства.

Първата опасност дойде в 15-ата минута и бе пред вратата на домакините. Кайо Видал стреля от границата на наказателното поле, но ударът му мина покрай гредата.

Малко по-късно ЦСКА 1948 погледна по-смело към половината на съперника, като на два пъти Ивайло Чочев можеше да нанесе опасен удар, но се засуети.

В 39-ата домакините имаха добро положение за гол, след като Георги Русев залъга добре Клод Гонсалвеш в наказателното поле и стреля, но Серджио Падт спаси.

Малко преди почивката Кирил Десподов стреля от дистанция, но шутът му мина малко над гредата на Наумов.

С началото на втората част гостите откриха резултата. Мануел Шоу намери добре Спас Делев, който се оказа очи в очи с Наумов и успя да го преодолее.

В 58-ата минута домакините изравниха. Алекс Колев намери в наказателното поле Русев, който с едно докосване върна към Педриньо, който с мощен удар направи 1:1.

Скоро обаче Лудогорец отново излезе напред. Отново атака през центъра позволи на Делев да изведе Десподов сам срещу Наумов и да го преодолее. При ситуацията пострада стражът на ЦСКА 1948 и Наумов бе заменен принудително от Генадий Ганев.

Пет минути преди края на мача домакините отново изравниха. Ради Кирилов свали топката към Чочев на границата на наказателното поле, който с отличен удар с левия крак направи 2:2.

До края на мача Лудогорец тръгна напред в търсене на победния гол, но можеше да си изпати още повече, след като най-чистата ситуация за гол бе след контраатака на домакините, но Радослав Кирилов стреля над вратата. Така или иначе до промяна в резултата не се стигна и двата тима трябваше да се задоволят с равенство. Последните два кръга от efbet Лига обещават да са наистина инфарктни.

ЦСКА 1948 2:2 Лудогорец
0:1 Делев (47)
1:1 Педриньо (58)
1:2 Десподов (62)
2:2 Чочев (85)

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 19. Фуртадо, 87. Петров, 14. Елитен, 16. Сидклей, 22. Даскалов, 18. Чочев, 8. Педриньо, 10. Русев, 39. Умарбаев, 9. Колев

ЛУДОГОРЕЦ: 1.. Падт, 16. Фон Витри, 32. Пластун, 24. Вердон, 37. Текпетей, 8. Гонсалвеш, 23. Шоу, 77. Видал, 90. Делев, 11. Десподов, 9. Тиаго

Снимки: Владимир Иванов