Десет от Ямбол отказаха Гигант от битката за върха

1:1 приключиха в Съединение претендента за първото място Гигант и едноименния тим на Ямбол. Срещата е от 37-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Хиксът извади Гигант от битката за първото място, на което недостижим вече е Несебър, мач преди края на сезона. Ямболският тим си тръгна само с точка след като допусна изравняване едва накрая, въпреки че изигра две трети от двубоя с десет футболисти. В 27-ата минута Стоян Маринов извърши нарушение и получи втори жълт и червен картон. Капитанът Александър Андонов вкара за Ямбол с шут от 30 метра в 35-ата минута. Георги Коев изравни в последните секунди на срещата при суматоха пред ямболската врата.

Стана мач на една врата. Домакините натискаха през цялото време. Пропуски направиха Георги Мавродиев и Красимир Здравков. Ямболският вратар спаси на няколко пъти. Гредите му помогнаха след удари на Аурел Мусай и Здравко Емилов Жилов.