Очаквайте в 18:00 часа: Sportal studio live Трудна задача пред ЦСКА - София в реванша след успеха на Ботев (Пловдив) в София - на живо със съставите

Славия отмъкна точка от "Надежда" в края и продължава да крачи към Европа

Отборите на Локомотив (София) и Славия завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от 33-ия кръг на efbet Лига. Срещата бе от групата, която трябва да определи участника в баража за Европа срещу третия или четвъртия в класирането на първата шестица. Дейвид Малембана откри преди почивката, но пет минути преди края Иван Минчев изравни и донесе точката за “белите”.

Така Славия продължава да е в отлична позиция за крайното седмо място. Тимът от Овча Купел е с 54 точки - осем повече от преследващия Арда, който обаче е с мач по-малко, тъй като по-късно днес играе с Ботев (Пловдив). Локомотив от своя страна с 42 точки и вече няма и на теория шансове за седмата позиция.

Първата опасност бе пред вратата на Славия. След центриране отдясно Ертан Томбак в опита си да изчисти за малко не прониза собствената си мрежа. За негов късмет топката мина на сантиметри от гредата на Николай Кръстев.

В 24-ата минута домакините откриха резултата. Дейвид Малембана изпълни отлично пряк свободен удар и прониза Кръстев въпреки намесата му.

20 Локомотив (София) 1:1 Славия

Малко преди почивката Славия можеше да изравни. Центриране от фаул на Тони Тасев намери добре Владимир Николов, който стреля, но Бабакар Гайе спаси. След това пък Натан Гасама не успя да се ориентира бързо, за да нанесе добавка и попадението се размина.

През втората част Славия започна да действа по-активно в търсене на изравняване. Атаките обаче рядко предвещаваха опасност пред вратата на домакините.

Все пак натискът на "белите" даде резултат пет минути преди края. Резервата Иван Минчев се ориентира най-добре в наказателното поле и отправи удар, който след рикошет влезе в мрежата на Гайе - 1:1.

Малко по-късно домакините останаха с човек по-малко, след като Селсо Рапосо влезе грубо в краката на Тони Тасев и реферът Волен Чинков прецени, че заслужава червен картон.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 1:1 СЛАВИЯ
1:0 Малембана (24)
1:1 Минчев (85)

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 1. Гайе, 13. Рапосо, 89. Матеус, 5. Малембана, 12. Франко, 33. Алан, 39. Вутов, 44. Кацаров, 70. Бакалов, 26. Милошев, 11. Франса

СЛАВИЯ: 12. Кръстев, 3. Томбак, 23. Виячки, 4. Соарев, 37. Керчев, 55. Гасама, 83. Попадийн, 17. Дост, 33. Иванов, 88. Тасев, 10. Николов