Лудогорец и ЦСКА - София не решиха нищо след голямо зрелище в Разград, Кабаков пак се провали

Лудогорец и ЦСКА - София завъртяха зрелищно 2:2 в дербито от 32-ия кръг на efbet Лига. Кирил Десподов откри резултата в 18-ата минута, но с попадения на Тобиас Хайнц (22) и Маурисио Гарсес (42) "червените" осъществиха пълен обрат. Игор Тиаго в 48-ата минута върна паритета, а равенството остави разградчани на върха с точка повече от днешния си опонент.

Двубоят не мина без груби съдийски грешки и може да се каже, че реферите, начело с Георги Кабаков и ВАР арбитъра Владимир Вълков, със сигурност не се справиха. Още в началото на двубоя ЦСКА - София можеше да получи дузпа за нарушение на Русо срещу Хайнц. После, при изравнителния гол на Хайнц, Гарсес избута Русо в гърба, но съдийски сигнал не последва и норвежецът с отличен шут изравни.

В 85-ата минута пък Бусато фаулира откъсналия се очи в очи срещу него Тиаго, но Кабаков пак остана безмълвен. Така този рефер, който по правило винаги получава възловите двубои в първенството, отново допусна сериозни гафове, както бе и в предишния мач между двата тима на "Армията".

37 Лудогорец 2:2 ЦСКА - София

Иначе домакините започнаха без Спас Делев, който отстъпи мястото си на Бърнард Текпетей.

Гостите стартираха без своя голмайстор Дюкенс Назон, който се появи през втората част, а в негово отсъствие атаката поведе Гарсес. В отбрана след известно отсъствие се завърна Юга за сметка на Петров.

Стартът на двубоя се забави с няколко минути заради проблем с мрежата на една от вратите. След отстраняването на проблема срещата започна и "червените" създадоха много добро положение след 16 секунди игра. Хайнц получи отличен извеждащ пас, но ударът му от 16 метра бе крайно неточен.

В 16-ата минута Русо действа неадекватно в собственото си наказателно поле при опит да спре Хайнц и го бутна с ръка в гърба. Гостите поискаха дузпа, но Кабаков остави играта да продължи.

Малко по-късно, в 20-ата минута, Лудогорец откри резултата. Нонато отне топката от Линдсет и изведе Десподов, който надбяга Юга и вкара под плонжа на Бусато.

"Червените" отговориха бързо, тъй като в 22-ата минута Хайнц изравни след страхотен шут от 22 метра. В тази ситуация Гарсес блъсна в гърба Русо и благодарение на това топката достигна до голмайстора, но Кабаков и ВАР арбитрите прецениха, че не трябва да отсъждат нарушение и признаха попадението.

В 31-ата минута Десподов шутира от фал, топката се отклони в гърба на Шопов, но Бусато демонстрира отличен рефлекс и с плонж изби в корнер.

Така се стигна до 42-ата минута, в която Лудогорец за пореден път разигра рисково в собственото си наказателно поле. Вердон, който не се намеси кой знае колко добре и при първия гол на гостите, пробва да намери с пас Пьотровски, но Марселино пресече подаването му, върна към Гарсес и за нападателя не бе проблем да вкара в празната врата за пълен обрат.

На почивката Петев извърши тройна смяна - на местата на Пипа, Русо и Пьотровски влязоха Видал, Пластун и Нареси.

Това даде резултат още в 48-ата минута, когато Десподов овладя дълъг пас на десния фланг и центрира към Тиаго, който надскочи Матей и с глава заби неспасяемо топката в горния ляв ъгъл.

Малко по-късно "червените" получиха нова възможност да застрашат по-сериозно вратата на домакините. Вион центрира от фал на задната греда, където оставеният непокрит Гарсес игра с глава, но уцели Тиаго и топката излезе в корнер.

В 58-ата минута Текпетей стреля силно от далечно разстояние, а Бусато улови. Седем минути по-късно Лудогорец като по чудо не вкара трети гол. Текпетей центрира за Тиаго, който стреля с глава, но на сантиметри покрай лявата греда.

В 85-ата минута Тиаго надбяга Кох и излезе сам срещу Бусато. Стражът на "червените" излезе да го пресрещне, бразилецът бутна топката покрай него, а вратарят удари с глава крака на тарана. Футболистите и скамейката на "орлите" скочиха за дузпа, но Кабаков не я отсъди, а раздаде куп картони.

Това беше и последната интересна ситуация, като срещата завърши 2:2 и битката за титлата ще бъде жестока в оставащите три кръга, като и двата тима имат мачове с Левски и ЦСКА 1948. Шампионите дори два пъти ще играят с третия в класирането, тъй като след няколко дни излизат и във финал за купата срещу тима на Тодор Янчев на стадион "Васил Левски".

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА - СОФИЯ 2:2

1:0 Кирил Десподов 18
1:1 Тобас Хайнц 22
1:2 Маурисио Гарсес 42
2:2 Игор Тиаго 48

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 2. Пипа, 6. Пьотровски, 8. Гонзалвеш, 9. Тиаго, 11. Десподов, 16. Фон Витри, 20. Нонато, 22. Русо, 24. Вердон, 37. Текпетей

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 21. Юга, 4. Кох, 2. Матей, 15. Вион, 19. Турицов, 7. Линдсет, 26. Марселино, 8. Шопов, 14. Хайнц, 10. Гарсес

Снимки: Борислав Цветанов