Лудогорец се разправи с ЦСКА 1948 за Купата на БФС при 18-годишните и си осигури участие в Младежката Шампионска лига

Лудогорец U18 спечели Купата на БФС, след като се наложи с класическото 3:0 над връстниците си от ЦСКА 1948 и си осигури участие в Младежката Шампионска лига. Финалът, който се игра на стадион "Ивайло" във Велико Търново, бе предаван пряко по Sportal TV и Sportal.bg.

В герой за победителите се превърна Константин Димитров, който се отчете с два гола за успеха. Той се разписа в 14-ата и 32-рата минута, а след почивката Александър Маринов (61’) добави едно попадение, с което оформи и крайния резултат.

22 У18 Лудогорец - ЦСКА 1948

Разградчани бяха по-активният отбор през по-голяма част от срещата и заслужено стигнаха до победата. "Червените" пък завършиха двубоя с 10 души на терена, след като в заключителните минути Михаил Цонев получи червен картон.

На трибуните на стадиона бяха Ивайло Петев, Георги Караманджуков, Светослав Дяков, Цветомир Найденов и Стойчо Младенов.

В 11-ата минута Никола Тодоров нанесе коварен удар от границата на наказателното поле, но стражът на столичани внимаваше и се отчете с добра намеса.

Малко след това "орлите" организираха страхотна контраатака, която завърши с подаване на Петър Кирев към Константин Димитров, а той стреля от движение неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата и откри резултата.

Символичните домакини отговориха с изстрел на Кристиян Грозданов от пеналтерията, но и вратарят на Лудогорец направи добро спасяване.

В средата на първото полувреме се получи разбъркване в наказателното поле на ЦСКА 1948, а Петър Кирев се ориентира най-добре в създалата се ситуация, но ударът му бе блокиран от противников играч на сантиметри пред голлинията.

Малко преди да измине половин час от началото на мача "орлите" получиха възможност да изпълнят фал в опасна близост до наказателното поле, а силният изстрел на Симеон Шишков бе отразен от Александър Маджаров. Минута по-късно Мартин Драганов стреля по диагонала от далечно разстояние, но Хабил се разтегна максимално и изби кълбото.

В 32-рата минута защитник на "червените" върна топката към своя страж, но Константин Димитров пресече подаването и безпроблемно реализира в опразнената врата за 2:0.

Към края на първата част Умут Хабил изби в корнер мощен удар на Кристиян Грозданов. В 54-ата минута Петър Кирев стреля от пряк свободен удар, но Александър Маджаров реагира по много добър начин.

Малко след като измина час игра Петър Кирев проби в наказателното поле, а топката попадна в краката на Александър Маринов, който направи безпомощен противниковия страж.

В следващите минути Лудогорец прие играта в своята половина, а "червените" опитаха да отбележат почетно попадение, но без успех. Мачът се доиграваше, а 6 минути преди края на редовното време Михаил Цонев си изкара втори жълт картон заради грубо влизане в краката на Александър Маринов и остави своя тим в намален състав.

ЦСКА 1948 (U18) 0:3 ЛУДОГОРЕЦ (U18)

0:1 Константин Димитров (14)
0:2 Константин Димитров (32)
0:3 Александър Маринов (61)

Стартови състави:

ЦСКА 1948 (U18): 40. Александър Маджаров, 61. Наско Цеков, 63. Симеон Василев, 13. Станислав Спасов, 44. Росен Божинов, 8. Виктор Василев, 68. Александър Сомов, 66. Кристиян Бойчев, 47. Момчил Емилев, 17. Кристиян Грозданов, 90. Мартин Драганов;

ЛУДОГОРЕЦ (U18): 12. Умут Хабил, 2. Николай Николов, 4. Румен Павлов, 13. Георги Караиванов, 5. Симеон Шишков, 11. Кристиян Иванов, 18. Никола Тодоров, 14. Александър Маринов, 7. Никола Георгиев, 8. Константин Димитров, 10. Петър Кирев.

Снимки: Борислав Трошев