ЦСКА - София громи за край на редовния сезон, Назон заби хеттрик

ЦСКА - София разгроми Ботев (Враца) с 5:1 в последен двубой от редовния сезон в efbet Лига. С хеттрик се отличи Дюкенс Назон (21, 53, 75). Преди това Иван Турицов откри резултата след точно изпълнена дузпа в 15-ата минута, а Мено Кох вкара в 52-ата. Браян Мендоса реализира почетно за врачани в 58-ата минута.

19 ЦСКА - София 5:1 Ботев (Враца)

Срещата се играа пред празни трибуни на стадион "Българска армия", тъй като "червените" изтърпяват наказание.

Домакините бяха без част от основните си футболисти. Евтимов замени наказания Бусато. Аут за този и следващия двубой срещу Черно море е и капитанът Матей. Де Нойер остана на пейката, а Юга не бе в групата за втори пореден мач.

Пред "червените" се откри възможност за попадение още в петата минута. Тогава Назон овладя отдясно в наказателното поле на противника след центриране от корнер и последвало разбъркване. Таранът шутира по диагонал, но в аут.

ЦСКА - София поведе след четвърт час игра. Автор на попадението стана Турицов, който вкара за 11-ти пореден път от дузпа и запази 100-процентовия си актив от бялата точка. Нарушението бе свирено за съприкосновение на Фераресо с Гарсес, а реферът Валентин Железов прецени, че то е достатъчно за да санкционира врачани.

Само шест минути по-късно "червените" убиха интригата с втори гол. Хайнц центрира към Линдсет, който стреля акробатично от десетина метра. Костов изби в дясната греда, но топката попадна в непокрития Назон и той с добавка в празната врата покачи на 2:0.

В 27-ата минута Ботев можеше да върне едно попадение след шут от фал на Переа. Евтимов обаче внимаваше и изби топката, което бе достатъчно тя да не влети в мрежата му, а да се отклони в напречната греда и да излезе в корнер.

В 44-ата минута Хайнц направи 30-метров рейд през центъра на терена, финтира бранител в "зелено" и шутира мощно, но Костов изби.

Шест минути след почивката Назон овладя в наказателното поле на гостите, завъртя се майсторски на 90 градуса и стреля по земя, но Костов демонстрира рефлекс и изби.

Минута по-късно, в рамките на няколко секунди, ЦСКА - София наниза още две попадения. Първо Кох се разписа с глава след центриране от корнер на Хайнц.

В 53-ата минута пък защитник на врачани върна нескопосано назад, Гарсес овладя и шутира очи в очи срещу Костов. Вратарят изби, но Назон вкара с добавка за 4:0.

В 58-ата минута Ботев върна един гол чрез Мендоса. Той получи извеждащ пас от Барбоса и с диагонален удар по земя разпечата Евтимов.

В този отрязък от срещата двамата треньори извършиха множество смени, което не се отрази на играта. Домакините продължаваха да създават положения и при едно от тях четвърт час преди края на редовното време Назон оформи своя хеттрик. Той получи подаване от Линдсет и с премерен изстрел по земя не остави шанс на Костов.

Така футболистите на Саша Илич отново се доближиха на точка от лидера Лудогорец преди началото на плейофите, а в тях ще гостува на разградчани още във втория кръг. Преди това ЦСКА - София ще приеме Черно море на "Армията".

Врачани, които инкасираха трета загуба през сезона с голяма разлика след тези срещу Лудогорец (1:8) и Ботев (Пловдив (0:6), попадат в последната шестица, където ще се борят за оставането си в елита.

ЦСКА - СОФИЯ - БОТЕВ (ВРАЦА) 5:1

1:0 Иван Турицов 15 д.
2:0 Дюкенс Назон 21
3:0 Мено Кох 52
4:0 Дюкенс Назон 53
4:1 Браян Мендоса 58
5:1 Дюкенс Назон 75

ЦСКА - СОФИЯ: 25. Евтимов, 19. Турицов, 22. Махмутович, 4. Кох, 6. Петров, 15. Вион, 7. Линдсет, 14. Хайнц, 26. Кареасо, 9. Назон, 10. Гарсес

БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Костов, 3. Кавдански, 4. Соарес, 8. Фераресо, 10. Брамбила, 11. Цветанов, 14. Мажуга, 18. Барбоса, 19. Переа, 23. Мендоса, 24. Гаврилов