Локо (ГО) се класира за финала на Купата на аматьорската лига

Отборът на Локомотив (ГО) се класира за финала на Купата на аматьорската футболна лига. Тимът от Централна България победи с 1:0 Балкан (Ботевград) в полуфиналния двубой, игран в Дряново. Единственото попадение падна в средата на втората част и бе дело на Георги Колев.

12 Балкан (Ботевград) 0:1 Локомотив (Горна Оряховица)

Срещата бе предавана пряко по Sportal TV. Така победителят ще срещне Саяна в битката за трофея. Тимът от Хасково победи Черноморец (Балчик) с 2:0 преди седмица.

През първата част не паднаха попадения, като тима от Горна Оряховица бе по-активният на терена, но така и не материализира предимството си.

В 72-ата минута резултатът бе открит. Локо (ГО) получи право да изпълни дузпа, като зад топката застана Георги Колев. Първият му удар бе спасен от Слави Матин, но при добавката нападателят реализира. Това се оказа и решителното попадение в срещата, което прати тима на финала.

БАЛКАН 0:1 ЛОКО (ГО)
0:1 Колев (72)

БАЛКАН: 12. Слави Матин, 6. Дейвид Йорданов, 13. Марио Войнов, 3. Емил Ангелов, 5. Иван Алексиев, 11. Димитър Руйчев, 7. Йордан Дамянов, 8. Емил Колев, 13. Александър Асенов, 15. Калоян Бонев, 19. Павел Петков

ЛОКОМОТИВ (ГО): 1. Венцислав Димитров, 10. Кристиян Райчев, 21. Милен Савов, 86. Ивайло Тодоров, 5. Али Ахмед, 23. Явор Генчев, 8. Александър Узунов, 18. Кристиян Дечев, 17. Георги Колев, 27. Янислав Цачев, 9. Димитър Байдаков