Късна драма между Славия и Локо (Пловдив) остави интригата за топ 6 за последния кръг

Славия и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в двубой от 29-ия кръг на efbet Лига. И двата гола на стадион "Александър Шаламанов" паднаха през второто полувреме. Кристиан Добрев откри резултата в 48-ата минута, а в края на срещата Хорхе Сегура (87‘) осигури точката на своя тим с дебютното си попадение за "черно-белите".

По този начин двата отбора запазиха местата си в класирането - "белите" остават на седмо място с 46 точки, а "смърфовете" са шести с 47. Това обаче може да се промени в последния кръг, в който Славия гостува на ЦСКА 1948, а Локомотив (Пд) приема Левски.

29 Славия 1:1 Локомотив (Пловдив)

С днешното равенство столичани продължиха серията си от вече четири поредни шампионатни срещи без загуба. В добавеното време Локомотив пропусна да запише втора поредна победа, след като Джовани пропиля отлична възможност пред вратата на Светослав Вуцов.

В четвъртата минута Джовани отправи коварен удар към Светослав Вуцов, но стражът на "белите" внимаваше и се намеси. Малко след това домакините изявиха претенции за дузпа заради игра с ръка на Пиер Зебли, но главният съдия остана безмълвен.

В 12-ата минута "смърфовете" организираха много бърза контраатака, която завърши с центриране към Джовани, но бразилецът не успя да отправи хубав удар с глава.

В средата на първото полувреме Георги Каракашев падна в наказателното поле на Славия, но и този път Иво Андреев прецени, че няма основание да посочи бялата точка.

В 25-ата минута Денислав Александров прати топката във вратата на Светослав Вуцов, но преди това кълбото срещна ръката му и попадението бе отменено.

В оставащото време до почивката липсваха опасни ситуации пред двете врати и така отборите се оттеглиха при нулево равенство.

В началото на втората част футболистите на Златомир Загорчич атакуваха отляво, а Галин Иванов се озова на отлична стрелкова позиция, но не успя да затрудни Динко Хоркаш.

Само 30 секунди по-късно Иванов изведе по страхотен начин Кристиан Добрев зад гърба на противниковата защита, а той стреля в близкия ъгъл и откри резултата.

В следващите минути домакините имаха нова страхотна възможност пред вратата на Локомотив (Пд), но оставен сам в близост до вратарското поле, Галин Иванов нанесе слаб и неточен удар с глава.

Малко преди да измине час игра от началото на срещата Александър Томаш трябваше да замени принудително своя вратар Динко Хоркаш, който се сблъска тежко с Натан Гасама.

В 72-рата минута няколко играчи на Славия добре взаимодействаха помежду си, а на върха на нападението се озова Кристиан Добрев, чийто удар обаче мина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата.

В 87-ата минута Хорхе Сегура се извиси над всички в наказателното поле на "белите" при центриране от фал и с глава насочи топката неспасяемо в далечния ъгъл - 1:1.

В третата минута от добавеното време домакините сбъркаха при изнасянето на топката, което позволи на "черно-белите" да организират светкавична контраатака, която като по чудо не завърши с гол. Бабакар Дион намери Джовани на отлична позиция, но последният стреля много слабо и Светослав Вуцов спаси.

СЛАВИЯ 1:1 ЛОКО (ПД)

1:0 Кристиан Добрев (48)
1:1 Хорхе Сегура (87)

Стартови състави:

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Натан Гасама, 4. Людовик Соарес, 5. Велко Йеленкович, 33. Галин Иванов (К), 71. Кристиян Стоянов, 11. Кристиан Добрев, 8. Емил Стоев, 10. Владимир Николов;

ЛОКО (ПД): 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 4. Мартин Паскалев, 5. Тодор Павлов, 13. Матеус Да Силва, 15. Пиер Зебли, 33. Георги Каракашев, 6. Христо Иванов, 10. Джовани, 19. Денислав Александров, 14. Димитър Илиев (К).

НАЧАЛО: 20:00 часа
СЪДИЯ: Иво Андреев
СТАДИОН: “Александър Шаламанов”, София